Rastgelelik sosyal hizmetlerinden faydalanabilmek için oturum açmalısınız. Oturum Aç | Kayıt Ol

Powered by Hemen Tasarım

Rastgelelik sosyal hizmetlerinden faydalanabilmek için oturum açmalısınız. Oturum Aç | Kayıt Ol

Powered by Hemen Tasarım

Yedinci Hayat – Seven Sisters

Diğer Wikilerden daha özgür.

Yedinci Hayat Tommy Wirkola yönetmenliğinde çekilmiş 2017 yapımı bir bilimkurgu gerilim filmidir. Prömiyerini 6 Ağustos 2017’de Locarno Uluslararası Film Festivali’nde yapan filmde Noomi Rapace yedi farklı karakteri birden canlandırmıştır.

Fazla popülasyonun olduğu bir cemiyette, katı kaideler vardır. Kaidelere uymayıp çocuk yapanlar ise vefatla cezalandırılır. Filmimizin kahramanı olan ve yedi kız kardeşten birisi olan Noomi öbür kardeşlerinin idam cezası almaması için uğraşır. Ancak bu sandığı kadar da basit bir şey değildir.Toplumun liderlerine karşı verdiği güçlü maçta onun gibi düşünen başkaları da maça katılacaktır. Değişik kız kardeşleri de Noomi’ye maçında takviye olacaktır. Ancak bu güçlü maçta kız kardeşlerinden kimilerini kaybeden Noomi acaba pes edecek midir? Yoksa maça devam edip, değişik kız kardeşlerini de kurtarmaya çalışacak mıdır?
Acayip bir mevzuya sahip olan film gelecekte geçiyor. Gelecekle alakalı yapılan filmler arasında hoş bir yer edineceğe benziyor. Yakın bir zamanda sinema sevler ile buluşacak olan film çok da yüksek olmayan bir bütçe ile çekildi. Filmde çok fazla görsel efekt olmasa dahi coşku dolu sahnelere sahip.Kalabalık popülasyonun meselelerine ve insanın ehemmiyetine değinen film reelinde bir anlamda, insan yaşamının kıymetini denetliyor ve bu mevzuda izleyiciye sansasyonel iletiler vermeye çalışıyor.

Filmde; NoomiRapace, Gleen Close, Robert Wagner, WillemDafoe, Pal SverreValheimHagen, MarwanKenzari, Lara Decaro ve ChristianRubeck gibi ünliler yer alıyor.

Please enter correct URL of your document.