Rastgelelik sosyal hizmetlerinden faydalanabilmek için oturum açmalısınız. Oturum Aç | Kayıt Ol

Powered by Hemen Tasarım

Rastgelelik sosyal hizmetlerinden faydalanabilmek için oturum açmalısınız. Oturum Aç | Kayıt Ol

Powered by Hemen Tasarım

Rastgelelik Geliştirici Ekibi

Diğer Wikilerden daha özgür.

Rastgelelik Viki Ekibi

Rastgelelik Viki Ekibi, gönüllü kullanıcılardan ve Rastgelelik Arama Motoru Geliştirme Ekibi üyelerinden oluşmaktadır. Rastgelelik Viki’nin geliştirilmesi, maddelerin denetlenerek güncellenmesi ve wiki alt yapısının düzeltilmesi gibi konularda yetkindir. Rastgelelik Viki’nin öncelikle kontrol ve işlem merkezidir. 

Ekip Faaliyetleri

Ekip üyelerinin en temel görevi Rastgelelik Viki’yi gerek yazılım, gerek tasarım ve gerek alt yapı – içerik alanında geliştirmek ve eksiklerini tamamlamaktır. Bunun haricinde aşağıda özetlenen konularda faaliyet alanı genişletilmiştir. 

  • 1 – Rastgelelik Wiki ve diğer Rastgelelik projeleri ile ilgili yöneltilen soruları yanıtlamak,
  • 2 – Madde hatalarını tespit etmek ve düzeltmek, 
  • 3 – Vandalizm, yetişkin içerik, yasa dışı bilgi vb. bildirimlerini incelemek ve Rastgelelik yönetimine raporlamak,
  • 4 – Eklenmiş materyalleri incelemek ve maddelere uygun hale getirmek,
  • 5 – Tebrik ve geri bildirim mesajlarını iletmek,
  • 6 – Tartışma ve katkıları denetlemek. 

Viki Ekibi İletişim Hattı ve E-posta Adresleri

Rastgelelik Viki Ekibi, şu aşamada güncel bir iletişim hattı ve e-posta adresi kullanmamaktadır. Rastgelelik Viki ekibi ile iletişim kurmak için Rastgelelik Resmi İletişim Kanalını kullanmanız gerekmektedir. Rastgelelik yönetimi, almış olduğu karar neticesinde şuan için Rastgelelik Viki Ekibine ait bir e-posta adresi ve iletişim kanalı tanımlamamış, daha sonraki süreçte böyle bir atılımı sağlayacağını belirtmiştir. Bu sürece kadar resmi Rastgelelik İletişim Kanalı üzerinden irtibat kurulumu sağlanabilmektedir. 

Anlaşmazlık Çözümü

Viki ekip üyeleri, ayrıca madde, katkı ve tartışma alanlarındaki anlaşmazlıkları da çözmekle sorumludur. Bu kapsamda sorunları inceler, tartışmayı olumlu yönde sonuçlandırır. Tartışma veya kullanıcı faaliyetlerinin olumlu biçimde sonuçlandırılamadığı durumlarda ise konu Rastgelelik yönetimine aktarılır. Rastgelelik yönetimi, öz faaliyet alanı ve diğer bünyesindeki projeler üzerinde tam yetki hakkında sahiptir. Resmi makam ve yasaların vermiş olduğu yetki ve izin dahilinde Rastgelelik Viki’de yer alan tüm madde, katkı ve tartışmaları tek taraflı kapatma, durdurma veya silme yetkisine sahiptir. Anlaşmazlığın wiki ekibi içerisinde çözülemediği durumda tek taraflı Rastgelelik yönetimi olayı sonlandırmayı tercih eder. Yasal tüm işlemlerde Türkiye Cumhuriyeti Hukuk ve Yasaları geçerlidir. 

Ayrıca Bakınız

  1. Rastgelelik.com Telf Hakları ve Bildirgesi
  2. Rastgelelik.com Gizlilik Politikaları
  3. Rastgelelik Resmi İletişim Hattı
  4. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU

Please enter correct URL of your document.