Anasayfa » #Türk Futbolu [ Yeni Ekle ]
12:51
Türk Futbolu
Türk futbolu, futbol çok eğlenceli, çok güzel ve insanların ilgilendiği bir spordur. Şahsen bende futbolu çok seviyorum, hem izlemesini, hem oynamasını. Şuan ben bu metini okulda yazıyorum. Ders boş, sınıf çok sessiz; ben de bu metni yazmaya karar verdim. Bu metni yazarken arkada oturan arkadaşlarımın Türk takımlarından değil de yabancı takımlardan bahsetmesinden esinlendim. Çünkü niye Türk takımlarından bahsetmemelerinin sebebi Türk futbolunun gelişmemesidir. Tamam, doğru dünya futbolundan da haberimiz olması gerekiyor. Ama Türk futbolunu konuşmadan o konu hakkında ilgilenmemek doğru değil.
Şimdi asıl olan konuya geçelim, yani Türk futboluna. Türk futbolunun gelişmesi gerektiğini biliyoruz.
O zaman önce şu soruyu soracağım. Futbol nasıl gelişir? Şöyle gelişir, Futbolun saygılı oynanması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bunun için FİFA'nın sloganı olan Respect (Saygı) da var.
Futbolun bir spor olduğunu unutup küfürler saydıran veya oyun içerisine birbirlerine karşı sert hareket eden ve oyunu kavgaya çeviren insanlar futbolun en büyük düşmanlarıdır. Bana göre futbol iki taraf tarafından da hem futbolcu hem de taraftar olarak saygılı, dürüst ve iyimser geçmelidir.
Bu şartlar altında hem futbolun hem de sporun gelişeceğine inanıyorum.
Peki ya futbol böyle gelişebiliyorsa, Türk futbolu nasıl gelişir?
Birinci olarak bu kuralların hepsi olmalı, ikinci olarak ise iyi bir temele, yani altyapı sistemine ihtiyaç vardır. Çünkü bizim için geleceğin en büyük futbolcuları Türk olması zor bir şey değil. Eğer bu dediklerimizi yapmasak takımlarımızın en iyi oyuncuları ve en çok oynayan oyuncuları her zaman yabancı olur. Sadece bizim takımlarımızda değil, Avrupa'nın en iyi takımlarında bir gururumuz olamaz. Düşünsenize Real Madrid'de, Barcelona'da, Bayern Münih'te ve Manchester United gibi takımlarda birkaç Türk oyuncu var. Ne kadar gururlu ve ne kadar mutlu olurduk. Ama geç değil bunu yapabiliriz Türk futbolunu geliştirebiliriz.

Araştır - Daha Fazla Bilgi AlAraştır ve İncele!
Tür-Alan: Rastgele Karışıklık | Rastgelme: 185 | Katkı: yusufekremtapan | Etiket: barcelona, Respect, türk futbolu, Futbol, TÜRK, Bayern Münih, Manchester United; Türk Futbolu, türk futbolu hakkında, türk futbolunun gelişimi, türk futbolu nasıl gelişir? Türk Futbolu "Türk Futbolu" | Değer: 5.0/1

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları