Telif Hakları

TELİF HAKLARI KONUSUNDA, HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA:


Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan şekliyle “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz ‘uyar ve kaldır’ prensibini benimsemiştir.   Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri; info @ rastgelelik.com e-posta adreslerinden veya sitemizin “İletişim” kısmından bize ulaşabilirler.   Bu e-posta adresine ulaştırılan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.   Ayrıca uyar kaldır ihtarı yapılmadan hukuki işlemlere başvurulması durumunda sorumluluk kabul etmemekteyiz.


Eğer kaldırılmasını talep ettiğiniz belge;

1) İntihara yönlendirme (madde 84),

2) Çocuklarin cinsel istismarı (madde 103, birinci fikra),

3) Uyusturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma (madde 190),

4) Sağlık için tehlikeli madde temini (madde 194),

5) Müstehçenlik (madde 226),

6) Fuhus (madde 227),

7) Kumar oynanması için yer ve imkân sağlama (madde 228)

8) Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunda yer alan suçlar.

maddelerinden biri veya bir kaçını ihlal ediyorsa, bize bahsi geçen belgenin sayfasinda bulunan “Raporla” bağlantısına tıklayarak veya her sayfanın en altinda bulunan “İletişim” bölümünden zararlı içeriğin bulunduğu sayfanın tam adresini vererek bildirimde bulunabilirsiniz. Bu tür bildirimler hukukcu arkadaşlarımız tarafindan en kısa sürede dikkate alınıp, zararlı içerik sitemizden kaldırılacaktır.

Detaylı olarak içerik, içerik ekleme-kaldırma, yorum ve görüş belirtme, eleştiride bulunma hususundaki kurallar ve politikalar için içerik politikaları yardım sayfamızı inceleyiniz.

Rastgelelik.com