Rastgele Madde

Vikipedia, Türkçe Viki, Viki media vb. platformlardan özenle seçilmiş rastgele maddeler yer almaktadır.

Wikipedia, Wikiwand, Rastgelelik Viki Türkçe Viki, Zero gibi daha birçok Viki madde platformundan derlenerek verileştirilmiş seçkin maddeler rastgele sunulmaktadır. Her “Rastgele Madde” tuşlamanızda size özgün bir madde sunulur. 

Wiki Madde Nedir?

Viki maddesi, Vikipedia sitesinin öncülüğünde gelişmiştir. Ansiklopedik ya da almanak tarzı bilgi barındıran tamamen tarafsız metin ve çoklu ortam belgeleriyle oluşturulmuş sayfalardır. 

*Çoklu ortam: Video, resim, mp3 (müzik-ses dosyası), animasyon, gif vb. ifade etmektedir. 
*Almanak: Yılın bayram, yıl dönümü gibi bazı gökbilim, meteoloji bilgilerinin bazı alanlarla alakalı istatistikleri ve çeşitli bilgileri sunan kitap tarzında takvim demektir. 
*Wiki (Viki Nedir?): Viki, bütünsel bir iş birliği ekseninda toplanmış kişilerin web tarayıcı (browser) üzerinde yeni web sayfaları oluşturmalarına, sayfada düzenleme yapmalarına ve bu sayfaları birbirleriyle bağlamaya yönelik olanak sunan “MediaWiki” altyapısıyla geliştirilmiş yazılım siteleridir. Wiki sözcüğü, İngilizce “What i Know is” (Bildirim kadarıyla / ne biliyorum?” cümlesinin baş harflerinin kısaltmasıyla oluşturulmuştur. Wiki (Viki) sözcüğü, aynı şekilde Hawaii lisanında Hızlı manasına gelen “Wikiwiki” kelimesi olarak da kullanılır. 

Rastgelelik Madde, Wiki temeline dayalı kendi “Otag Ağını“, “Rastgelelik Viki ve “Vikipedia” benzeri birçok Wiki sitesini temel altyapısında barındırarak, “Rastgele” olarak maddeler açtıran sistemdir. Her tıklamada farklı bir wiki sisteminin maddesi kullanıcıya gösterilir. 

Rastgelelik Wiki’de Rastgele Madde incelemek için tıklayın.

Please enter correct URL of your document.

Tetikleyiciler:

Silikon Kalıp Modelleri

Sarılan Çift Ham Biblo

Sarılan Çift Ham Biblo, dekoratif amaçlı üretilmiş heykel biblodur. Kartonpiyer alçısı veya özel formüllü taş tozundan üretilmektedir. Boyasız – Ham

Tealight Mumluk Gümüş Renk

Gümüş renk 2’li Tealight Mumluk, toplam 2 adet tealight model mumluktan oluşur.  Ölçüleri Genişlik: 9 Cm, Yükseklik: 2 Cm. Ev

Özel Silikon Kalıp Üretim ve Döküm Seti (Sana Özel Silikon Kalıp Üretimi)

Kişiselleştirebileceğiniz ihtiyaca uygun özel silikon kalıp üretiyoruz.

Daha Fazlası: Kalıp Vitrini Silikon Kalıp Üretim Atölyesi

Accordion Reklam

Rastgelelik Accordion Reklam daha önce eşi benzeri görülmeyen reklam deneyimi sunar. Daha fazla açıklama ve bilgi sunma imkanına sahiptir. Anahtar kelimeye link verme olanağına sahiptir. 

Senin de Reklamın Yayınlansın

Sen de bu alanda Accordion modunda reklam yayınlatabilirsiniz. Reklam başlığı, içerik açıklaması ve anahtar kelimelere link çıkışı yaptırabilirsin. Hemen Reklam Ver

%d