Yaani Turkcell Arama Motoru

"Turkcell'in değil, Türkiye'nin Türkçe Bilen Arama Motorudur."
11.02.2020 tarihinde Rastgelelik.com tarafından yayınlandı.Yaani Turkcell Arama Motoru

Yaani Arama Motoru, Turkcell bünyesinde Türk mühendislerce geliştirilen Türk Arama Motorudur. 

Dilimizden Anlayan, Türkiye'nin Arama Motoru

Arama motorları tanıtım yazılarımıza bu yazımızda "Yaani Arama Motoru" ile devam ediyoruz.  
Yaani, yerli alt yapı kullandığını belirten ve Türk mühendisler tarafından geliştirilen arama motorlarımızdan son zamanda hizmete sunulan ve en hızlı popülerlik kazanan arama motorumuzdur. Google ve Yandex'e adeta rakip olmayı kısa sürede başaracağı düşünülen arama motorumuzdur. 

Her geçen gün kullanıcısı ve beğeneni artan Türk Arama Motoru Yaani, peki hangi cihazlarda, tarayıcı ve platformlarda çalışıyor? Ücretli mi yoksa ücretsiz mi? Ne tür özellik ve faydaları var. Diğer arama motorlarına göre avantaj ve dezavantajları neler? 
Yaani Mini Arama Motoru
Turkcell tarafından piyasaya sunulan ve  Turkcell yazılım mühendislerince geliştirilen arama motoru olarak tanıtılan Yaani, tamamen Türkçe alt yapıya sahiptir. Bu özelliği ile Türkçe dil bilgisi kurallarını, mecaz dahil birçok kavramı kolayca anlayabiliyor. Kullanıcı sorgularındaki temel istekleri algılayabiliyor. İlk mobil olarak piyasaya çıkan, ardından Masaüstü, Tablet gibi tüm cihazlarda kullanılabilir olan ve kendisine özgü bir de Web tarayıcısı bulunan arama motorudur. 
2019 verilerine göre 125 milyonu aşkın sorgu araması yapılmıştır. 4.5 milyon indirilme oranına sahiptir. 

Yaani Nedir? 

Yaani, kendisine özgü hem arama motoru, hem de web - mobil tarayıcıdır. Kullanıcıların tüm internette mobil ve pc üzeri gezinmelerine ve ayrıca arama yapmalarına imkan sunar. Sorguya en uygun sonuçlarda önceliği her zaman Türkçe ve yerli verilerdir. Tüm tasarım süreci müşterilerinin ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır. 
Turkcell Yaani Arama Motoru


Yaani Kullanımı

Türkçe'yi iyi anlayan Yaani Arama Motoru, sadece Turkcell değil, tüm operatör ve İnternet sağlayıcılarında erişilebilirdir. Telefonunuza Yaani Browser'i indirip kullanabileceğiniz gibi, indirmeden de Chrome, Explorer, Opera, Fire Fox, Rastgelelik Browser gibi tarayıcılardan da ulaşabilirsiniz. 

Turkcell Genel Müdürü Açıklaması

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu; 

"Dünyada gücün kaynağının değiştiği bir evreden geçmekteyiz. Öyle ki veri en önemli güç. Ülke olarak bu yeni süreçte söz hakkına sahip olmak istiyorsak mutlaka dijital verilerimizi kendi ülkemizde tutmalı ve bunları işleyerek yenilikçi servislere dönüştürmeliyiz. Çünkü işlenmedikçe, elimizde bu verilerin tutulmasının bir anlamı yok. Geliştirdiğimiz hizmet ve ürünlerimiz Türkiye ile beraber tüm dünyada kullanılmakta. Yaani ile bu adımı daha da ileriye götürüyoruz. Yaani, Turkcell'in değil Türkiye'nin arama motorudur. Desteklerle büyüyecektir." (Haber7 & SDN)

Yaani İle Yapılabilecekler

Yaani ile istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Güncel haberleri okuyabilir, dergileri inceleyebilir, yakın restoran ve mekanları arayabilir, en yakın sinemada oynanan film ve seanları öğrenebilir, beğendiğiniz siteleri kaydederek arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Yaani Arama Kanalları

"Tümü" bölmesinde web ağları ve sorgunuza uygun sonuçları diğer kanallardan alarak sunan Yaani, ayrıca Haberlerde, Görsellerde, Haritalarda, Müziklerde, Video, Alışveri ve Dergilerde de arama yapmanıza imkan tanır. 
Yaani ve Google
Arama sorgunuza uygun dergi ve makaleleri öncelikli sunup, Wikipedia üzerinden bilgilendirme mesajı vermekte ve akabinde ise Twitter üzeri yapılan paylaşımlarda arama sonuçları göstermektedir. Bunlara ek olarak haberleri ve doğrudan web site adreslerini aynı sonuç sayfasına görebilirsiniz. 

Arama motoru geliştirme topluluğu olarak ülkemizde destek verilmesi gereken yerli geliştirilen arama motorlarındandır. 


“Yaani Turkcell Arama Motoru” adlı blog yazımızı faydalı bulduysanız yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.
Eklentiler: Görsel 1 · Görsel 2 · Görsel 3 · Görsel 4
Kategori: Diğer Arama Motorları | Anahtar Sözcükler: türk arama motoru, turkcell arama motoru, arama motoru, yaani, Yaani, #yaani, Turkcell arama, Milli Arama, Türkçe arama,
Türkiye'nin Arama Motoru Yazarı
jungnet

Toplam Yorum: 0
avatar

Bu içerik sayfamıza Google arama motoruna "Rastgelelik Yaani Turkcell Arama Motoru" yazıp aratarak da ulaşabilirsiniz.

Yaani Turkcell Arama Motoru Google'da ara
Takip: 136-9//1581444710 http://www.rastgelelik.com/blog/rss/