Evlilik mi Bekarlık mı?

"Evlilik mi Bekarlık mı Sultanlık?"

Birçok kişi kendi dünyasında evlilik mi, yoksa bekarlık mı sultandır, sormuştur. Peki ama gerçekte hangisi sultanlıktır? Evlilik ve bekarlıkla aralarındaki farklar etraflıca incelendiğinde göreceli yanıtlar söz konusu olacaktır.

Bekarlık Sultanlıktır!

O halde neden çoğumuz hayatımızı paylaşacağımız birilerini hep ararız? Bekarlar bu durumu tercih mi ediyor yoksa karşılarına evlenmeyi düşünebilecekleri biri henüz çıkmadı mı? Kafa dengi bir aday bulmak onlar için zor sayılır. Evliler kervanına katılanlar ise peki şanslılar mı? Onlara sorsak ki, şimdiki hayatları nasıl diye, acaba ne cevap verirler? Eski geçmiş bekarlık hayatlarına geri dönmek isterler mi? Elbette ki  yanıtlar da değişkenlik gösterecektir.

Artık herkes biliyor ki, evlilik cepte değil, bıçak sırtında. Yasal olarak tastik etseniz de çoğu kişi adeta “Ah o eski bayramlar” der gibi. Adeta bir dert yanma, yakınma söz konusu gibi. Tabi herkes için değil, çoğunluk için geçerli bu durum.

Evlilik mi Bekarlık mı?
Evlilik mi Bekarlık mı?
Evlilik mi Bekarlık mı Sultanlık?
- Listen English Part - | - Hören Sie Deutsche Teilen -

Dönem Değişti.

Dönem gerçekten de çok değişti. Artık tüketim çağı ve yemek yediğimiz, kıyafet değiştirip attığımız gibi ayak üstü ilişkiler yaşar olduk. Çabucak birinden vazgeçip, yerine yenilerini buluyoruz. Evlilik zor ve sorumluluğu büyük bir olgu. Bekarlık ise o kadar kasvet vermez ama “ah bir evlenebilsem” dedirtir insana. Yalnızlaşırsınız bekarken, ama huzurunuz hep kursağınızda kalır. Çünkü insan mutlu olabileceği ve mutluluğunu paylaşarak büyütebileceği bir eş arar.

Evliler, yapmaları gereken işleri ortaklaşarak sorumluluklarını paylaşırlar. Bakarlar ise hep tektirler ve sorumluluklarını tek başlarına sırtlamak zorundadırlar. Cinsel arzular evliler için mutluluk, huzur ve sağlıklı bir halde ilerleyebilirken, bakarlar durum daha karmaşık, geçici heveslerden ibarettir. Zordur durum ve kaçamak ilişkiler söz konusudur. Evlilerin evi daha derli iken, bakarlarda dağınıklık diz boyudur.

Ancak yapılan bir araştırmada bekarların otonomi hissine sahip oldukları ve kişisel olarak devam eden gelişim – büyüme hissini deneyimlemeye daha yatkın oldukları gözlemlendi. Bunla beraber ilaveten yalnızlığın da tehlikeleriyle zihnin başbaşa kalma durumunun sakıncalı olduğunu ortaya koyuyor.

Durum evli veya bekar olsun, fark etmez. Önemli olan unsur şu; kişi nasıl bir hayat tarzına sahip? Bekar iken mutlu olan kişiler evlendiklerinde mutluluğa devam ediyor ve eşiyle paylaşıyor. Ama mutlu olmayı başaramayan bireyler evlendiklerinde de bu durum devam ediyor. Pek bir dğeişim söz konusu değil.


- Rastgele İçerik -


Görüşler: 0
avatar
Konuyla ilgili Bingle: Evlilik mi Bekarlık mı?
Detaylı incelemek için tıklayın.
Google | Biliver | Vuhuv | DuckDuck | Bul | Swisscows | Turtc | YandexCe
Hören: DEUTSCH | Listen: ENGLISH
Eklenti: Görsel 1
Mı-mı Blog bölümünde yer alan Evlilik mi Bekarlık mı?, 30.09.2018 tarihinde yazılmış olup; 453 kez okunmuş ve 1-4 kez beğenilmiştir.

İlgili bloga ait RSS adresi: "http://www.rastgelelik.com/blog/rss/"
Sayfa adresi: "http://rastgelelik.com/evlilik-mi-bekarlik-mi"

"Evlilik mi Bekarlık mı?" Blogunun 0 adet özel görüşü bulunmaktadır. evlilik, bekarlık sultanlık mı, evlilik mi bekarlık mı, bekarlık, evlilik sultanlık mı; Evlilik mi Bekarlık mı?, Evlilik ve bekarlık, Bekalık ve evlilik farkları, gibi birçok benzer konuyu bünyesinde barındıran "Evlilik mi Bekarlık mı?" isimli blog yazısı hakkında İngilizce - Almanca özet mevcuttur.

Evlilik mi Bekarlık mı?, Birçok kişi kendi dünyasında evlilik mi, yoksa bekarlık mı sultandır, sormuştur. Peki ama gerçekte hangisi sultanlıktır?

İngilizce [ENGLISH]

Is it a marriage, celibacy? What do you think about that? which do you want to be?

Almanca [DEUTSCH]

Ist es eine Ehe, Zölibat? Was denken Sie darüber? Welche möchten Sie sein?

30.09.2018 | Takip: 70-6//1538324336 = http://rastgelelik.com/evlilik-mi-bekarlik-mi

>> English

English Blog

Is it a marriage, celibacy? What do you think about that? which do you want to be?

>> Deutsch

Deutsche Blog

Ist es eine Ehe, Zölibat? Was denken Sie darüber? Welche möchten Sie sein?

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları