10 Önemli Meyvenin Kalori Değeri

"Kalori değeri zengin 10 önemli meyve, günlük olarak tüketilmelidir."
10 Önemli Meyvenin Kalori Değeri
Meyveler, kalori bakımından zengin doğal gıdalardır. Sağlığa faydalı, kalori bakımından zengin 10 önemli meyve ve kalori değerleri listelenmiştir. Meyveler, diyet ve kilo verme konusunda büyük önem teşkil eder. Ancak kalori değerlerinin dikkate alınması gerekir. Kişi, kalori değerlerine bağlı kalarak uygun oranda kalori ihtiyacını gidermeli ve bu ihtiyacı da büyük oranda doğal (organik), taze meyvelerden karşılamalıdır.


 1. Ahududu: 52 Kaloridir. 1 adet (28 gram) 1 kcal.
 2. Ananas: 50 kaloridir. 1 büyük boy 453 kcal.
 3. Armut: 58 Kaloridir. 1 adet (140 gram) 81 kcal.
 4. Böğürtlen: 43 Kaloridir. Bir kase (145 gram) 63 kcal.
 5. Çilek: 69 Kaloridir. Bir adet (6 gram) 4 kcal.
 6. Elma: 52 Kaloridir. Bir adet elma (130 gram) 68 kcal.
 7. Erik: 52 Kaloridir. Bir büyük erik (60 gram) 28 kcal.
 8. Kayısı: 48 Kaloridir. Bir adet kayısı (34 gram) 16 kcal.
 9. Limon: 27 Kaloridir. Bir adet limon (100 gram) 61 kcal.
 10. Portakal: 47 Kaloridir. Bir adet (120 gram) 47 kcal.
+3 Bonus: 
Meyvenlerin Kalori Değeri
 1. Muz: 68 Kaloridir. Bir adet muz (120 gram) 108 kcal.
 2. Karpuz: 30 Kaloridir. Bir dilim (60 gram) 21 kcal.
 3. Üzüm: 71 Kaloridir. 10 adet üzüm (50 gram) 38 kcal.

limonun kalori değeri, Meyveler, muz kalori değeri, meyvelerin kalori değerleri, portakalın kalori değeri, karpuz kalori değeri, üzüm kalori değeri, 10 Önemli Meyvenin Kalori Değeri, meyve kalori değeri, kalori değerleri, meyvelerin kalori değerleri, 10 meyve, kcal, kalori değerleri,, #10 Önemli Meyvenin Kalori Değeri,
Okunma: 260 - Beğeni:1 |
28.10.2018 | Takip: 90-8//1540727396 = http://rastgelelik.com/10-meyvenin-kalori-degerleri
Görüşler: 0
avatar
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları