Tarmot Yerli Türk Arama Motoru

"Tarmot, Türkiye'nin gelişmekte olan arama motoru cevherlerindendir."

Tarmot, yerel kaynaklarla geliştirilen ve kendisine özgü bir tarzı, dizini bulunan arama motorudur. Yalnızca Web ağında site ve bloglarla arama sağlayan arama motorudur. Kendi dizinini kullanmasından dolayı çok fazla sonuç vermemektedir. Ancak gelişimi devam eden arama motorlarındandır. Sonuçlarda listelenen siteler hakkında kullanıcıların değerlendirme yapmasına imkan tanımaktadır. 

Tarmot, ÜCRETSİZ reklam kabul eden arama motorudur ve arama sorgusuna uygun reklam verme imkanı sağlar. 

Tarmot Arama Motoru Sorgusu

Tarmot Arama Motoru Temel Özellikleri 

# Önerilen Aramalar

Aradığınız sorguya uygun aramada ilgili önerilen sözcüklerle aramanızı çeşitlendirmenize yardımcı olur. 

# Ücretsiz Reklam Verme

Arama yaptığınız sorgu için en üst kısımda ücretsiz reklam verme imkanı sunar. Sorgulara özel reklamlar eklemeniz mümkündür. 

Tarmot Arama Motoru Reklam Alanı

# Diğer Arama Motorlarıyla Sonuçları Genişletme

Tarmot, arama sorgularınızı diğer arama motorları ile genişletme imkanı sunar. 

# Tarmot Bot ile Site Taraması

Kendi özel botu sayesinde dizine kayıt edilen siteleri TarmotBot tarar ve dizinine kendisi alt sayfalarıyla beraber ekler. 

# Doğrudan Site URL’si Ekletme

Arama kutucuğuna http://www.siteadi.com şeklinde site URL’nizi ekleyip arama yaptığınızda sitenize bir nevi TarmotBotu davet etmiş oluyorsunuz. Tarmot Bot sitenizi dizine eklemek üzere sıraya alır. 

Tarmot Arama Motoru Gizlilik ve Koşulları

Tarmot arama motoru, gizlilik ilkelerine ve kullanım koşullarına önem veren, bu durumu da detaylıca açıklayıp, kullanıcılarıyla paylaşan arama motorudur.

Tarmot Arama Motoruna Site Ekleme

Tarmot, ücretsiz ve üyelik koşulu olmaksızın herkesin İnternet sitesini eklemesine izin verir. Tarmot’a site eklemek oldukça kolaydır. Yalnızca alan adını belirtip, eklemeniz yeterlidir. Tarmot Gezgini Tarmot Bot, site taraması yaparak diğer alt sayfaları da dizinine kendisi ekler. Sitenizi eklemek için işte bağlandı: http://www.tarmot.com/siteekle.htm

Tarmot Firma Rehber Arama Motoru

Tarmot, arama motoru harici ayrıca Firma Rehberi hizmeti de sunmaktadır. Doğrudan firma aramanızı sağlar ve firmaların da kendi firmalarını eklemelerine olanak tanır. Ayrıca site ve bağlantı yönlendirmesi değil, ilgili firmaya ait tanıtım paneli olarak verileri sunar. 

Tarmot Firma Rehberi

Tarmot Özel Arama

Tarmot arama motorunca oluşturulmuş, Rastgelelik arama motoru alt yapısıyla hizmet sunan Özel Tarmot Arama Motoru Hizmetidir

Arama Motoru Geliştirme Topluluğu olarak Tarmot Arama Motorumuzun da gelişip, yaygınlaştırılması için ulus olarak çaba sarf edilmesi gerektiğini ve Tarmot’a da gerekli desteği vermemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu tanıtım ve inceleme yazımız ile bir nebze olsun faydalı olabildiysek ne mutlu bizlere… 

Güncelleme – Haziran 2022

Artık Tarmot arama motoru geliştirilmemekte ve sürdürülmemektedir. Proje tamamen kapatılmıştır. Konuyla ilgili “Tarmot aramızdan ayrıldı” adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5/5
Blog İstatistikleri
  • 24.804 Okunma
Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.