Rastgelelik RSS Servisi

RSS nedir?

RSS, yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan özel bir XML dosya formatıdır. Kullandığı dosya biçimleri .rss ve .xml’dir. RSS kaynağı sağlayan internet sitelerinde genellikle şu ikonlar bulunur: 

Ne yarar sağlar?

RSS beslemelerine üye olarak www.rastgelelik.com sitesindeki son içeriklere, rastgele servislere internet sitesinde gezmeden en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Böylece güncel verilere yayına giriş anından itibaren ulaşma şansınız olur.

RSS beslemelerini nasıl okuyacağım?

RSS beslemelerini okuyabilmeniz için bilgisayarınızda bir okuyucu program mevcut olmalı. Ayrıca bazı Opera gibi tarayıcılar programsız RSS desteklemektedir. RSSOwl isimli programı kullanabilirsiniz. Programı kurduktan sonra ilgilendiğiniz kategorinin XML linkini programınızın yeni kaynak kısmına yazmanız yeterli. Rastgelelik.com sitesinin artık tüm içeriklerini bu program açık olduğu müddetçe size anlık olarak bildirilecektir.

Sitede RSS gösterimi

Alt yapısı destekleyen bazı web site sağlayıcılarında RSS bağlantısı ile sitede de otomatik içerik gösterimi mümkündür. Alt yapısı desteklenmeyen siteler için RSS veri gösterimi için kod oluşturabilirsiniz. Bunun için www.rss.bloople.net sitesinden faydalanabilirsiniz.

Rastgelelik RSS Servis Kaynakları

Blog RSS Kaynağı: https://www.rastgelelik.com/feed