Anasayfa » SSS » Site Hakkında

Siz kimsiniz, sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Rastgelelik.com sitesi 2018 yılında Arama Motoru ve İçerik Platformu mantığıyla gelişim gösteren bir site olup, tamamen kullanıcılar tarafından organize edilmektedir. Siteden yıllık elde edilen gelirler editör ve moderatörlerce sitenin giderleri için kullanılmaktadır. Bir kurum, topluluk veya şahsa ait site değildir. Tamamen özgürce çalışan, içerik üreten gönüllülerce geliştirilmektedir.
++ Ek katkı sunan var mı? [Google, Yandex, Vuhuv, Bing vb. ile güçlendirmektedir.]

Sitenin alt yapısı hakkında bilgi verir misiniz? Alan adı, hosting vb. bilgileri paylaşabilir misiniz?

Elbette. Sitemizin alan adı, İHS.com.tr üzerinde barındırılmaktadır. Hosting firması olarak ise ABD Merkezli bir firma ile çalışmaktayız. Sitenin hosting alt yapısı uNet isimli bir sistemidir. Tasarım, kodlama ve arama motoru ile içerik entegrasyon işlemleri tamamen özel olarak Hemen Tasarım Web Site Sistemleri tarafından tasarlanmıştır. Arama sonuçları Rastgelelik.com içeriklerinden ve ilaveten Turtc, Vuhuv, Bing ve Yandex ile Google gibi diğer arama motorları üzerinden zenginleştirilerek sunulmaktadır. 
Rastgelelik Arama, kendine özel RSBot, Arama API'si, Dizini, Filtreleme Sistemi ve Özel Algoritmaya sahiptir. 
++ Neden .com? [Bilinirliği yüksek olduğu için.]

Neden Rastgelelik.com seçildi ve temel özellik ve içeriği nedir?

Rastgelelik matematik ve fizik gibi bazı bilim dallarında bilinirliği olan bir kuramdır. Ayrıca hayatın her alanında karşılaşılan bir kavram. İnsanların rastgele keşif arzusuna ve bu ihtiyaca karşılık vermek için en uygun kavram ve isim olduğunu inandığımız için bu ismi tercih ettik. Sitenin en temel nihai özelliği ise konusu ve detayı her ne olursa olsun "Rastgele" sunulmasıdır. 
Sitemizde sizlere her tür veri, bilgi ve içerik; site-blog ve belgeler dahil rastgele sunulmaktadır. Sunulan her içeriğin fayda arz etmesine de özen gösterilmektedir. 


Rastgelelik Arama Motoru Base64 Kodu Nedir?

UmFzdGdlbGVsaWsgQXJhbWEgTW90b3J1

Rastgelelik Arama Motoru Md5 ve Sha1 kodları nelerdir?

Md5 Kodu: 99246799963d59e0ad9694299efd9871
Sha1 Kodu: f6cc04b725e649a793e58e7526315c535e609e04
 

404 Hata Sayfası nedir, hangi durumlarda karşımıza çıkar? Rastgelelik Arama Motorunda yapılan aramaların hangilerinde 404 Hata Sayfası gösterilmektedir. 

404 Hata Sayfası, "HTTP 404" olarak nitelendirilen HTML - CSS dosya türünde sayfadır. Dosya veya sayfanın bulunamadığı, sistemden silindiği veya hatalı URL - Bağlantı tıklanması durumlarında gösterilen sayfadır. Web sunucumuzda istenilen verinin yer almadığı durumlarda döndürülen hata sayfasıdır. www.rastgelelik.com/404.htm olarak barındırılmaktadır. 

Aramada yapılan sorgudan ziyade sunucuda verinin bulunamadığı durumlarda gösterilir. Arama sonucu olmadığında ise 404 sayfasına yönlendirme yapılmaz, search (Arama) sayfasında sonuç bulunamadı uyarısı kullanıcıya gösterilir. 404 hata sayfası, "sunucuda bulunamadı" hatası değildir. Sadece mevcut aranılan sayfanın olmadığını belirten uyarı sayfasıdır. 404 hata sayfası, sunucuya bağlanıldığını, bağlantı ve tarayıcı - site sunucusu arasındaki bağın başarılı olduğunu ancak aranılan sayfanın sunucularımızda yer almadığını gösterir. Bu durumlarda yapılması gereken URL-Bağlantı kontrolünü yapma veya arama kutucuğunda sorgunun yeniden aranmasıdır. 


IP: "34.236.187.155" - /US ile arama yapıyorsunuz.