Almanca Yapı Kavram Sözlüğü
almanca, Almanca kavramlar, deutsche wörterbuch #Almanca Yapı Kavram Sözlüğü #No-Tema almanca bağlaçlar, almanca yapılar ve kavramlar, Almanca kavram sözlüğü,
Desk Aç

Bu kitap, sizler için ücretsiz olarak sunulmakta olup, Almanca yapı ve kavramların bağlaçlarla beraber daha net anlaşılması için kaleme alınmıştır. 
Önsöz

Bu Almanca – Türkçe yapısal kalıplar sözlüğü hazırlanırken Almancayı, hem birinci dil olarak hem ikinci dil olarak hem de yabancı dil olarak öğrenenler göz önünde tutulmuştur. Sözlüğümüz bilindik kelime sözlüklerinden farklı olarak sadece Almanca’daki yapıları, kavramları bünyesinde barındırmaktadır. Örneğin; “dass, weil, obwohl, durch, je desto, obschon, zwar” vs. gibi yan cümlecikler ve bazı temel kalıplar sözlüğümüzün ana unsurlarını oluşturmaktadır. Mevcut kalıbın türü (Konj. / Adv. / Präp.), Türkçe karşılıkları, Almanca ve Türkçe cümle içinde örneklemeli kullanımı, yapısal özelliği, bilinmesi gerekilen bir husus varsa özel notu, ilave ek yapılar ve alt kavramları özellikli olarak ele alınmıştır. Kalıp sözlüğü bölümü harici0nde, ayrıca Almanca’daki zamanlar, pasiv, relativ, bağlaç gibi yan cümlecikler, sıfat çekimleri, modal fiiller, edatlar gibi belli başlı dil bilgisi verilerine de kısaca değinilmiştir.
Mevlüt Baki Tapan
Copyright Almanca Yapı Kavram Sözlüğü© 2021