Yaşam Kalitesini Artıran 10 Alışkanlık

"Basit alışkanlıklar, yaşam kalitesini artırır."
Yaşam Kalitesini Artıran 10 Alışkanlık
Yaşam kalitesi, kişinin mutlu ve stressiz bir yaşantıya sahip olmasını sağlar. Bunun için ise basit 10 alışkanlık, kişinin yaşam kalitesini artırmada önemli role sahiptir. Mutlu, stressiz bir hayata ve kaliteli bir yaşantıya sahip olmak küçük ama etkili birkaç alışkanlıkla mümkün olmaktadır.


1.Aç Karnına Su İçme Alışkanlığı: Su, hayatın en önemli kaynağı, insanoğlunun en büyük gereksinimidir. Su, her şeye iyi gelir. Aç karnına su içmek, vücudun temizlenmesine, açlık hissinin yatıştırılmasına ve beynin aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Sağlık ve stressiz bir yaşam için olmazsa olmazdır.

2. İşlenmiş Gıdaları Tüketmeme Alışkanlığı: Zaman her alanda olguğu gibi sağlık alanında da tehlikeler saçan bir devir. İşlenmiş her türlü gıda, paket ürünler sağlığa ciddi zararlar vermektedir. Genelde şeker, rafine tuz, beyaz un, hidrojene yağlar, katı yağlar, lezzet artırıcılar kalitesi düşük maddelerden üretilmekte ve sağlığa zarar teşkil etmektedir. Yaşam kaliteniz için bu gıdalardan uzak durmalısınız.

3. Doğal Saate Göre Yaşama Alışkanlığı: Eski çağlarda insanlar güneşe ve aya göre zamanlarını ayarlıyordu. Güneş batınca uyur, doğunca uyanırlardır. Bizler bu şekild eyaşama mecbur değiliz ama bu şekilde yaşam bizlerin doğasında var. Güneşe ihtiyaç duyuyor, gece uykusunda ancak dinlenebiliyoruz. Bunu alışkanlık haline getirmeliyiz.

4. Hareketli Yaşama Alışkanlığı: Artık çoğu iş oturmayı gerektiriyor. Hal böyle olunca da sağlık, stres ve depresyon davet ediliveriyor. Bu nedenle bolca spor ve egzersize ihtiyacımız var. Haftada 2 – 3 defa düzenli spor yapmalı, günde en az 30 dakika yürümeliyiz. Stres ve depresyon yaşam kalitesini olumsuz etkileyen en önemli etkenlerdir ki, oturmak ve hareketsiz yaşamak bunlara neden olmaktadır. Bu yüzden daha aktif ve hareketli bir hayatı alışkanlık edinmeliyiz.

5. Doğru Nefes Alma Alışkanlığı: Nefes herkes alıyor ama çok azı doğru nefes alıyor ve nefes egzersizleri biliyor. Stres, gerginlik gibi birçok etken kişiyi olumsuz etkilemektedir. Tüm bunlara karşı doğru nefes egzersizlerini düzenli olarak yapmalıyız. Nefesle beraber yoga, meditasyon gibi terapilerle bu durumu pekiştirmeli ve yaşam kalitesini yükseltmeliyiz.

6. Yatağa Elektronik Cihazları Götürmeme Alışkanlığı: Uyku şakaya gelmez. Elektronik birçok ürün uykuyu ve sağlığı tehdit etmektedir. Bu yüzden uyuduğunuz ortamda elektronik telefon, bilgisayar, tablet, televisyon gibi cihazlara yer vermemelisiniz.

7. Hayır Diyebilme Alışkanlığı: Yapamadığınız veya yapmak istemediğiniz şeylere HAYIR diyebilmelisiniz. Bunu alışkanlık haline getirmeli, gerektiğinde hayır diyebilmelisiniz.

8. Selamlaşma Alışkanlığı: Sabah, öğle, akşam fark etmeksizin her yerde, her zaman, herkese selam vermeyi alışkanlık edinin. Olumsuz duygu, ruh hali ve enerjiyi defedecektir.

9. Uyku Önceki Okuma Alışkanlığı: Uyumadan önce kesinlikle okuma alışkanlığı edinmelisiniz. Bir kitap, dergi veya takvim yaprağı okuyarak uykuya kendinizi hazırlayabilirsiniz. Bunu rutin halde alışkanlık edinmelisiniz.

10. Sağlıklı Beslenme ve Zamanı Yönetme Alışkanlığı: Sağlıklı belenmeyi adet, zamanı yönetmeyi de huy edinmelisiniz. Zaman geri geri getirilemeyen, sağlık ise telafisi olmayan birer nimettir. Bunun her daim farkında olmalı ve sağlıklı zamanlar geçirmelisiniz.


yaşam kalitesini artıran huylar, sağlık, Yaşam Kalitesini Artıran 10 Alışkan, yaşam kalitesi artıran alışkanlıkla, su içmek, alışkanlıklar, Yaşam Kalitesini Artıran 10 Alışkanlık, alışkanlıklar, yaşam kalitesini artıran huylar, yaşam kalitesi artıran alışkanlıklar, su içmek, sağlık,, #Yaşam Kalitesini Artıran 10 Alışkanlık,
Okunma: 284 - Beğeni:2 |
04.10.2018 | Takip: 77-8//1538675690 = http://rastgelelik.com/yasam-kalitesini-artiran-10-aliskanlik
Görüşler: 0
avatar
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları