Yakup Hoca
Yakup Hoca

Hakkımızda

Hakkımda

2004 yılından bu yana Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak hayatıma devam etmekteyim. Bilişim teknolojilerine ilgim lisenin ilk yılları olan 1996 yılında başlayıp, büyük bir aşka dönüştü. O tarihten bu zamana geçen yıllarda, sırasıyla temel yazılım, donanım ve programlama üzerine çalışmalarım oldu, üniversite hayatıyla birlikte programlama yeteneğimi artırırken, elektronik ve mikroişlemciler üzerine bilgiler edinip, bu yönde çalışmalarım oldu. Öğretmenliğimin ilk yıllarında çalıştığım okullar nedeniyle durgun geçen bilişim teknolojileri hayatım, meslek lisesinde çalışmaya başlayınca hareketlendi. Web Tasarım ve Programlama ile aktif olarak o yıllarda ilgilenmeye başladım, tabi Grafik ve Animasyon konularına da.

Web tasarım teknolojileriyle ilgili olarak HTML, CSS, PHP ve Asp.Net (Vb.Net ve C#) dilleri ve DreamWeaver programı, Grafik ve Animasyon ile ilgili olarak da Photoshop, FireWorks ve Flash programlarını öğrenip, kullandım. Aynı zamanda CMS (İçerik Yönetim Sistemleri) scriptleri ortaya çıkınca sırasıyla PhpNuke, Joomla ve nihayetinde WordPress'le tanıştım. Şu an ise WordPress ile yoluma devam ediyorum.

Gelelim Siteme

YakupHoca.com sitemi başta öğrencilerim olmak üzere, Bilişim Teknolojilerine gönül vermiş güzel ülkemin güzel insanlarına yardımcı olmak, bilgi ve tecrübelerimi paylaşmak için açtım. Sitemde girdiğim derslerle, eğitim ve rehberlikle ilgili paylaşımlara yer verecek, WordPress ile ilgili çalışmalarımı ve bilgilerimi paylaşacağım.

İlgilendiğim Alanlar

Web Tasarım (HTML, CSS, .NET, PHP, MySQL, WordPress), Elektronik (Robotik, Mikrodenetleyiciler), Grafik (Photoshop, FireWorks, Flash, CorelDRAW), Programlama (C#, Vb.Net, Web Programcılığı)

Verdiğim Dersler

Bilişim Teknolojilerinin Temelleri (Donanım, Bakım, Onarım, Ağ Temelleri)
Grafik ve Animasyon (Fireworks/PhotoShop/Flash/ActionScript 3.0)
Web Tasarımı ve Programcılığı (HTML, CSS, DreamWeaver, Asp.NET)
Ağ Sistemleri ve Yönlendirme

Yakuphoca.com sitesine destek mahiyetinde RSS Sayfasıdır. 


Beğendiniz mi?


"Yakup Hoca" isimli Rastgelelik Özel rss sayfası ile ilgili anahtar sözcüklerimiz;  eğitim ve rehberlik, bilişim, kodlama, Rss, dersler, WordPress, yakup hoca, web tasarım - Yakup Hoca, yakup hoca, html, wordpress, dersler, kodlama,, Özel RSS Sayfası olup, 643 Rastgelelik Barkoduyla yayın almaktadır ve 17.11.2018 tarihinde hizmete açılmıştır.
Toplam 1 kez beğeni toplamış ve de Rastgelelik RSS sayfaları arasında 126/22% oranında paya sahiptir. 
Telif: Yakup Hoca (yakuphoca.com Wordpress Blogu RSS Ağı)
RSS URL Adresi: http://www.rastgelelik.com/yakuphoca-rss | Feed URL'si: http://www.yakuphoca.com/feed/
Resmi Sitemiz | Geri Bildirim | Hata ve İstismar Bildirin | Site Ekle
avatar
Blog Paylaşım Sayısı: 0