Web Site Hazırlama Rehberi

"İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?"

A’dan Z’ye farklı alternatiflerle bir web site nasıl hazırlanır, en ince ayrıntı ve detaylarıyla öz ve yalın biçimde ele alınmış, anlatılmaya çalışılmıştır. “Web Site Hazırlama Rehberi” yazısının temel ilkesi adım adım, farklı seçeneklerle İnternet sitesi, sayfası hazırlamaktır. Temelinde ise birden fazla kaynak ve veriden faydalanılmıştır.

İnternet Sitesi Açmak-Kurmak İçin Gerekenler

  • Alan Adı (www.rastgelelik.com şeklinde),
  • Hosting – Server (Barındırma)
  • CMS Yazılımı ve Tema (Wordpress

Temelde tüm web site kurulumlarında bu üç unsur gerekmektedir. Blog, e-ticaret sitesi gibi farklı kategorilerde elbetteki daha farklı alternatifler vardır. Ancak temelde bu üç unsur gerekmektedir.

Web Site Hazırlama Rehberi
Web Site Hazırlama Rehberi
İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?
- Listen English Part - | - Hören Sie Deutsche Teilen -

Terimler

Hosting – Server: Sitenin dosya ve verilerinin barındırıldığı, 7/24 açık olan sunuculardır.

Domain (Alan adı): Sitenin ismidir. Örnek; www.rastgelelik.com, www.kaliteliyasa.com, www.siteadi.net gibi...

CMS (Content Management System): Hazır İçerik Yönetim Sistemi demektir. Tüm veri ve kullanıcı panelleri hazır halde tasarlanmış, kullanımı kolay ve site kurulumu hızlı sistemlerdir. Bilinen bazı CMS’ler; “Wordpress, Joomla, OpenCard, Drupal, uNet, uKit” vb.

Kullanışlı CMS istiyorsanız, Wordpress tavsite edilir. Geliş istiyorsanız Joomla veya Drupal, E-ticaret tabanlı istiyorsanız OpenCard ama en gelişmişini istiyorsanız uNet CMS önerilir. Dünyadaki İnternet sitelerinin %27’si Wordpress kullanmaktadır.

Tema: Sitenin daha çok görsel kısmını oluşturan yazılımlardır. Hazır olarak sunulmaktadır.

Alan adı alınır, Hosting alınır ve CMS hostinge kurulur. Site hazırdır ama tema yüklenmesi gerekecektir ki, daha profesyonel ve işlevsel bir site elde edilebilsin. Her CMS geliştiricisi tema galerisine sahipttir. Beğendiklerinizden seçip, kurabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz seçenekler mevcuttur.

Web Siteyi Hostinge Kurma

Normalde FTP üzerinden programlar vesilesiyle kurulum yapılmaktaydı. Son zamanlarda gelişen teknoloji ise buna gerek kalmadı. Cpanel sistemleri kullanan Hosting firmaları, online olarak bu işleme olanak tanıyor. Doğrudan kullanıcı adı ve şifreyle Cpanel’e girip, dilediğiniz CMS’yi seçerek siteyi kurabilirsiniz. Türkiye’de nadir kullanılan uNet sistemine ait tek Türkçe kaynak kitabından faydalanarak uNet üzerinden site kurabilirsiniz. Kitap, E-kitap halinde ücretsiz olarak sunulmaktadır. Google Play ve Books gibi platformlardan kitabı edinebileceğiniz gibi, aşağıdaki bağlantıdan da ulaşabilirsiniz.

Kitaba ulaşabileceğiniz bağlantı: https://play.google.com/store/books/details/Web_Sitesi_Hazırlama_uCoz_CMS?id=WSRQBAAAQBAJ

Web Site Hazırlama Rehberi: http://rastgelelik.com/web-site-hazirlama

İnternet Sitesi Kurulduktan Sonra Yapılacaklar

Birçok adım halledilip, site kurulduktan sonra tasarım ve sitenin ayarları düzenlenmelidir. En az 10 özgün ve kaliteli içerik siteye eklenmeli, ardından arama motorlarına site eklenmelidir.

SEO Çalışması: Sitenin seo çalışması yapılmalıdır. SEO, (Search Engine Optimisation) Arama motoru optimizasyonu demektir. Sitenin arama motorlarında en iyi düzeyde görünmesi ve ilk sıralara çıkarılması çalışmasıdır.

Reklam Çalışması: Google Adwards veya Yandex gibi arama motorlarında yer alan reklamcılık sistemlerinden size uygun olanı seçerek reklam vermelisiniz. Ayrıca bazı site kategorinizle alakalı sitelere de reklam vermeye özen göstermeli, bilinirliğini artırmalısınız. Bu süreçte ise durmadan özgün içerikler üretmeli ve siteyi geliştirmelisiniz.

Web Sitenin Olmazsa Olmazları

Artık günümüzde İnternet siteleri tek başlarına gereken hit ve değeri alamamakta, organik olarak arama motorlarında yer tutamamaktadır. Bunun için İnternet sitelerinin birden fazla sosyal medya hesabı olmalı ve aktif kullanılmalıdır. Yalnızca Facebook ve Twitter yetmez. Instegram, Youtube ve daha birkaç adet daha olmalıdır. Ayrıca siteniz, blog değilse mutlaka kendisine ait bir de Blog sitesi olmalıdır. Blogger, Wordpress veua uKit üzerinden yapabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlaka özgün olmalısınız. İçerikler, resimler ve başlıklar özgün olmalı, asla kopyala-yapıştır içeriğe yer vermemelisiniz. Alıntı yapabilirsiniz ama %10’u geçmeyecek düzeyde olmalı ve kaynak göstermelisiniz.


- Rastgele İçerik -


Görüşler: 0
avatar
Konuyla ilgili Bingle: Web Site Hazırlama Rehberi
Detaylı incelemek için tıklayın.
Google | Biliver | Vuhuv | DuckDuck | Bul | Swisscows | Turtc | YandexCe
Hören: DEUTSCH | Listen: ENGLISH
Eklenti: Görsel 1
Rehber-Tanıtım bölümünde yer alan Web Site Hazırlama Rehberi, 05.10.2018 tarihinde yazılmış olup; 294 kez okunmuş ve 1-5 kez beğenilmiştir.

İlgili bloga ait RSS adresi: "http://www.rastgelelik.com/blog/rss/"
Sayfa adresi: "http://rastgelelik.com/web-site-rehberi"

"Web Site Hazırlama Rehberi" Blogunun 0 adet özel görüşü bulunmaktadır. web site rehberi, sitenin olmazsa olmazları, cms, İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?, hosting, site kurulumu, İnternet Sitesi Kurulduktan Sonra Y; İnternet Sitesi Nasıl Kurulur? , web site rehberi, site kurulumu, CMS, Hosting, sitenin olmazsa olmazları, #websiterehberi, #web, gibi birçok benzer konuyu bünyesinde barındıran "Web Site Hazırlama Rehberi" isimli blog yazısı hakkında herhangi bir yabancı dilde özet bulunmamaktadır. 

Web Site Hazırlama Rehberi, A’dan Z’ye farklı alternatiflerle bir web site nasıl hazırlanır, en ince ayrıntı ve detaylarıyla öz ve yalın biçimde ele alınmış, anlatılmaya çalışılmıştır.

05.10.2018 | Takip: 78-5//1538759323 = http://rastgelelik.com/web-site-rehberi
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklinize Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları