SMO (Social Media Optimization)

"Smo İngilizce olarak “Social Media Optimization” yani Sosyal Medya Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur."

Smo İngilizce olarak “Social Media Optimization” yani Sosyal Medya Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur. SMO, bir Web sitesinin ya da blog’un sosyal medya ağlarında yayılmasını sağlayan çalışmalardır. SMO, SEO’dan işlevsel olarak farklılık gösterir. SMO sayesinde adı üstünde olduğu gibi sosyal medya ağlarında popülarite kazanma sağlanır.

Peki, Facebook, Twitter, Linkedin gibi sosyal medya ağlarında daha çok takipçi kazanmak için yapılması gerekenler nelerdir?  İyi bir SMO nasıl yapılır?

İlk başta belirtilmesi gereken şey SMO yapabilmek için tek şartın sosyal medya ağlarına üye olmak olduğudur. Önemli olan üye olduktan sonra nasıl ve ne şekilde paylaşımlarda bulunulacağıdır.

SMO (Social Media Optimization)
SMO (Social Media Optimization)
Smo İngilizce olarak “Social Media Optimization” yani Sosyal Medya Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur.
- Listen English Part - | - Hören Sie Deutsche Teilen -

Yazılar ilgi çekici olmalıdır. Merak uyandıran başlıklar yazıya daha çok okuyucu çeker. Eklenen orijinal görseller bir bütün olarak blog ya da web sitenizin takip edilirliğini arttırır. SMO’nun asıl amacı içeriklerin sosyal ağlarda paylaşılmasını sağlamak olduğundan içerikler sosyal medya ağlarında paylaşılabilecek türde yazılmalıdır. Bunun içinse yapılması gereken çok uzun paragraflardan oluşmayan, kısa ve vurucu içerikler paylaşmaktır. Sosyal ağ ikonları ekleyerek içeriklerin daha fazla sosyal medya ağında paylaşılması sağlanabilir. İyi bir SMO çalışması yapmak için Facebook ve Twitter yeterli olmamaktadır. Bookmark yani ‘sık kullanılanlar’ olarak bilinen uygulamayı eklemek kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Yazılan konuyla ilgili olan gelişmeleri yazıya ekleyerek gündemin takip edildiği insanlara gösterilmelidir. Tüm bu çalışmalar sosyal medya ağlarında daha çok kişiye ulaşıp popülarite yükseltmek demektir.

SMO sayesinde marka ve kurumlar da halkın nabzını yoklayıp buna göre reklam ve pazarlama stratejilerini geliştirmektedir.


- Rastgele İçerik -


Görüşler: 0
avatar
Konuyla ilgili Bingle: SMO (Social Media Optimization)
Detaylı incelemek için tıklayın.
Google | Biliver | Vuhuv | DuckDuck | Bul | Swisscows | Turtc | YandexCe
Hören: DEUTSCH | Listen: ENGLISH
Eklenti: Görsel 1
Misafir Blog bölümünde yer alan SMO (Social Media Optimization), 23.10.2018 tarihinde yazılmış olup; 286 kez okunmuş ve 0-0 kez beğenilmiştir.

İlgili bloga ait RSS adresi: "http://www.rastgelelik.com/blog/rss/"
Sayfa adresi: "http://rastgelelik.com/smo-optimizasyon"

"SMO (Social Media Optimization)" Blogunun 0 adet özel görüşü bulunmaktadır. smo, social media optimizastion, sosyal medya optimizasyonu; SMO (Social Media Optimization), SMO, smo nedir, sosyal medya ptimizasyonu, gibi birçok benzer konuyu bünyesinde barındıran "SMO (Social Media Optimization)" isimli blog yazısı hakkında herhangi bir yabancı dilde özet bulunmamaktadır. 

SMO (Social Media Optimization), Smo İngilizce olarak “Social Media Optimization” yani Sosyal Medya Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur.

23.10.2018 | Takip: 89-2//1540312522 = http://rastgelelik.com/smo-optimizasyon
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları