SaaS (Software as a Service)

"SaaS, İngilizce “Sorfware as a Service” olan ve Türkçe de “Hizmet olarak kullanılan Yazılım” diye adlandırılan birim teknolojisidir."

SaaS, İngilizce “Sorfware as a Service” olan ve Türkçe de “Hizmet olarak kullanılan Yazılım” diye adlandırılan ve yazılımların servis olarak son kullanıcılara sunulmasını sağlayan birim teknolojisidir.
SaaS (Software as a Service)
SaaS (Software as a Service)
SaaS, İngilizce “Sorfware as a Service” olan ve Türkçe de “Hizmet olarak kullanılan Yazılım” diye adlandırılan birim teknolojisidir.
- Listen English Part - | - Hören Sie Deutsche Teilen -

Web ve Bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi ile geleneksel bir hal alan program kullanımı ve kurulumu, CD / DVD üzerinden ya da Setup / Install dosyaları aracılığıyla yapılmaktadır. Programın ihtiyaçları doğrultusunda yeni donanımlar, sunucular ve başka ürünler de (örneğin veritabanı yönetim sistemi gibi) alınması da gerekebilmektedir. Bir resim düzenleme programına ihtiyaç duyulduğunda hangi resim düzenleme programının kullanılacağına karar verilir ve programın kurulum dosyası bir şekilde temin edilip bilgisayara yüklenir. Bu programı kullanabilmek için de minimum sistem gereksinimlerinin karşılanması zorunludur. Bu da yeni bir ekran kartı, bellek takviyesi ya da işlemci değişikliği gibi bir takım maliyetlerin ortaya çıkması anlamına gelmektedir. 

Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak ve onları bu tür maliyetlerden kurtaracak olan SaaS yaklaşımlı alternatif bir çözümde ise internet üzerinden sunulan bir hizmete web tarayıcı aracılığıyla abone olmaktır. Yani bu yöntemle yeni bir program alıp bunun kurulumu gerçekleştirilmiyor. Bunun yerine hizmetin sunulduğunu internet adresine erişilip burada kullanıcı adı ve parola ile oturum açtıktan sonra web tarayıcı üzerinden işlemler yapılabiliyor. Bunun karşılığında da servis sağlayıcıya aylık ya da yıllık belirli bir ücret ödemesi yapılıyor veya hizmet içerisinde barındırdığı reklamlar sayesinde ücretsiz olarak da sunulabiliyor. Bu konuda verilebilinecek güzel örneklerden bir tanesi “Google Docs” olabilir.

Görüldüğü gibi SaaS ile ihtiyaç duyulan programı kullanmak için yüksek maliyetli program lisanslarının satın alınması, makinelere kurulumu, versiyon geçişleri ile yaşanabilecek problemler, yeni donanım ihtiyaçları ve süper makinelere harcanan maliyetler ortadan kalkmaktadır. Sadece servis sağlayıcıya ödenecek abonelik ücretleri ve internet erişimi olan makinelerle çözüme ulaşılmaktadır.

Özetle avantajları sıralanmıştır.

Kurumsal

Son Kullanıcı

  • Sunucu maliyetleri azalır
  • Bakım, güncelleme ve uygulama geliştirme maliyetleri azalır.
  • Lisans maliyetleri ortadan kalkar.
  • Kullanılan süre(aylık/yıllık) karşılığı ücret ödemesi.
  • Güvenlik maliyetleri sıfırlanır.           
  • İnternetin olduğu her noktadan uygulamaya erişim mümkündür.
  • Verilerin yedeklenmesi ile ilgili sıkıntı hissedilmez.
  • Kullanıcılar arasında kolaylıkla veri paylaşımının mümkün olması.
 

- Rastgele İçerik -


Görüşler: 0
avatar
Konuyla ilgili Bingle: SaaS (Software as a Service)
Detaylı incelemek için tıklayın.
Google | Biliver | Vuhuv | DuckDuck | Bul | Swisscows | Turtc | YandexCe
Hören: DEUTSCH | Listen: ENGLISH
Misafir Blog bölümünde yer alan SaaS (Software as a Service), 23.10.2018 tarihinde yazılmış olup; 305 kez okunmuş ve 1-5 kez beğenilmiştir.

İlgili bloga ait RSS adresi: "http://www.rastgelelik.com/blog/rss/"
Sayfa adresi: "http://rastgelelik.com/saas"

"SaaS (Software as a Service)" Blogunun 0 adet özel görüşü bulunmaktadır. SaaS (Software as a Service), saas, Sorfware as a Service; SaaS (Software as a Service) #saas, gibi birçok benzer konuyu bünyesinde barındıran "SaaS (Software as a Service)" isimli blog yazısı hakkında İngilizce özet mevcuttur.

SaaS (Software as a Service), SaaS, İngilizce “Sorfware as a Service” olan ve Türkçe de “Hizmet olarak kullanılan Yazılım” diye adlandırılan birim teknolojisidir.

İngilizce [ENGLISH]

Sorfware as a Service

23.10.2018 | Takip: 87-2//1540312073 = http://rastgelelik.com/saas

>> English

English Blog

Sorfware as a Service

>> Deutsch

Deutsche Blog

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları