Anasayfa » #Fatih Terim (İmparator) [ Yeni Ekle ]
00:08
Fatih Terim (İmparator)
Fatih Terim yani namı değer İmparator. Ona neden İmparator denilir biliyor musunuz? Çünkü Galatasaraylı taraftarlara göre Fatih Terim 2000 yılında o efsane takımıyla kazandığı Uefa Avrupa ligi eski adıyla Avrupa Kulüpler kupası sayesinde ona Avrupa Fatihi dediler. Sonra Galatasaray da ve Milan da yaptığı başarılarla İmparator denilmiştir. Fatih Terim 1953 yılında fakir bir ailede dünyaya gözünü açtı. Fatih Terim'in hiç kolay bir hayatı olmamıştır. Fatih Terim babası ile çok ağır işlerde çalışmıştır. Ayrıca İmparator iyi bir eğitim hayatı geçirememiş. Ona futbol daha cazip gelmiş. Daha 16 yaşındayken Adanademir Sporda oynamaya başlamıştır. O zamanlar ekonomi çok iyi değilmiş bu nedenle takımda ki hiç bir oyuncuya para verilmemiştir. Sadece Fatih Terim'e verilirmiş. Bu miktarda sadece 150 TL'dir. Ve bu parayı da gizlice verilirmiş ki diğer futbolcularda istemesin. Daha sonra kaptanlığı kazanmıştır. Sonra Galatasaray'a transfer olmuştur. Uzun yıllar formasını terletmiştir ve kaptanlık bandını koluna da takmıştır. Fatih Terim oyuncu iken de çok başarılıymış. Daha sonra Fatih Terim futbolu bıraktıktan sonra antrenörlüğe başlamıştır. İmparator önce Ankaragücünü ve Göztepeyi çalıştırmıştır. Sonra ümit Milli takımını çalıştırmıştır. Ve en önemli ve güzel yılları olan 1996-200 yılları arasında Galatasaray'ı çalıştır. Bu dönemde dört yıl üst üste şampiyon olur ve son yılda da Uefa Avrupa ligini yani o zamanın ismiyle Avrupa Kulüpler Kupasını kazanır. Ve Fatih Terim hem İmparator olur hemde Galatasaray'ın en büyük efsanelerinden biridir.

Araştır - Daha Fazla Bilgi AlAraştır ve İncele!
Tür-Alan: Rastgele Kişi | Rastgelme: 82 | Katkı: yusufekremtapan | Etiket: fatih terim, galatasaray, Göztepe, kaptan, Ankaragücü, İmparator; "Fatih Terim (İmparator)" | Değer: 0.0/0

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları