WordPress mi Blogger mı?

"Profesyonellik için WP, Ücretsiz Keyif için Blogger tercih edin."

Öncelikle göreceli bir konu olduğunu belirmekte fayda var. Fakat genel çoğunluk ve işlev bakımından durum ele alındığında elbette ki, Wordpress daha ağır basmaktadır. Hem büyük bir kitlenin tercih etmesi, hem geliştirilebilir bir halde olması WordPress‘i bir adım Blogger‘a göre önde tutmaktadır. 
WordPress’te kategori ve sayfaları özenle ve gelişmiş tarzda düzenlemek, bileşenleri etkin tasarlamak mümkündür. Blogger da bu durum biraz sıkıntılı olup, kategorilendirme özelliği WordPress kadar gelişmiş değildir. Ancak Blogger’ın ise HTML ve Script özellikli uygulamalara olan desteği, uyumluluğu WordPress‘ten çok daha iyidir. 

Bir diğer konuya bakılacak olursa; WordPress’in tüm imkan ve özelliklerini kullanabilmek için Hosting (Sunucu) satın almak ve WordPress CMS’sini kurmak gereklidir. Blogger’da ise böyle bir durum söz konusu olmayıp, Online geliştirilebilir haldedir. 
Neticeye bakılacak olursa, maliyet sorunu var ise Blogger tercih edilebilir. Ancak profesyonellik önemli, maliyet son değil ise kesinlikle WordPress önerilir. İndirilebilir sürüm dikkate alındığında kuşkusuz WordPress galip gelecektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5/5
Blog İstatistikleri
  • 18.942 Okunma
Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

%d blogcu bunu beğendi: