Rastgelelik sosyal hizmetlerinden faydalanabilmek için oturum açmalısınız. Oturum Aç | Kayıt Ol

Powered by Hemen Tasarım

Rastgelelik sosyal hizmetlerinden faydalanabilmek için oturum açmalısınız. Oturum Aç | Kayıt Ol

Powered by Hemen Tasarım

Rastgelelik Viki’ye Katkıda Bulunma

Diğer Wikilerden daha özgür.

İçindekiler

Rastgelelik Viki'ye katkıda bulunmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Rastgelelik Viki’ye Katkı Sağlama; Rastgelelik Viki’ye nasıl katkı yapılacağına dair bilgiler içeren maddedir.

Rastgelelik Viki, özgür ve kısıtlamasız bir Viki projesidir. Üye olmadan özgürce madde oluşturabilir, katkıda bulunabilir ve tartışma oluşturabilirsiniz. Ancak mevcut bir maddenin düzenlemesini yapabilmek için üye olmanız ve kullanıcı hesabınızı aktif etmeniz gerekmektedir. Çabucak yeni madde oluşturabilir, çeviri yapabilir, mevcut madde ve katkılarda değişiklik yapabilirsiniz. Eğer daha önce bir wiki yazarlığı deneyiminiz olmadıysa endişe etmenize gerek yoktur. Çünkü Rastgelelik Wiki, birçok komut ve işlemi size sanal editörde yapma imkanı sunar. Ancak daha gelişmiş ve işlevsel bir Wiki maddesi oluşturmak için mutlaka Yardım bölümünü incelemelisiniz. Lütfen yeni madde eklemek ve katkıda bulunmaktan çekinmeyin

Yeni Maddeler Oluşturun

Rastgelelik Viki’de var olmayan konu ve başlıklarda yeni maddeler oluşturabilirsiniz. Yetkin olduğunuz alanlarda yazabilir, yeni bilgiler üretebilirsiniz. Özellikle farklı kaynaklardan İngilizce, Almanca gibi diğer dillerde mevcut bilgiyi çevirebilir ve bu konuda yeni maddeler oluşturabilirsiniz. Rastgelelik Viki ve topluluğunun yanı sıra Türkçe konuşan ulus ve bölge toplumlarının, Türk dilinin böyle bir çalışma ve bilgi üretimine gerçekten ihtiyacı olduğunu, tüm emeklerinizin bu amaca hizmet edeceğini lütfen unutmayınız. 

Bakım ve Güncelleme Gerektiren Maddeleri İşaretleyin

Rastgelelik Viki’de gezinirken güncellenmesi, silinmesi, bakım yapılması veya başka bir işleme tabi tutulması gerektiğini düşündüğünüz tüm maddeleri düzenleme bölümünde veya tartışma panelinde işaretleyin. Düzenleme alanında “Viki Bildirim Şablonu” seçerek maddenin işlem görmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca diğer gezgin ve konukların da madde hakkında ön bilgi edinmesine yardımcı olursunuz. 

Please enter correct URL of your document.