TurTc Milli Arama Motoru

"Turtc, milli ve yerli sermayenin ürünüdür."
18.02.2020 tarihinde Rastgelelik.com tarafından yayınlandı.TurTc Milli Arama Motoru

Turtc, ülkemizin en gelişmiş yerli arama motorlarından birisidir. Kendisine özgü birçok özelliği bulunmaktadır. Kendi özel dizininde ve genel ağda web, görsel, haber ve video aramaları yapma imkanı sunar. Temelde yabancı uyruklu arama sisteminden güç alsa da sosyal medya, portal, alan adı ve sunucu hizmetleri, reklamcılık (Yayıncı - Reklam Veren) ve e-posta gibi kendisine özgü hizmetleri bulunmaktadır. Ülke genelinde kapsamlı hizmet sağlamaya aday ve yeterli destek verilmesi durumunda tüm ihtiyaçları karşılayabilecek düzeyde arama motorudur. 
Çok yaygın olmamakla beraber, çok fazla kullanıcısı da henüz bulunmaz. Ancak sadık ve her geçen artış gösteren memnun kullanıcıları vardır. Turtc arama motoru, aynı zamanda Rastgelelik arama motoru ortaklığı ile Rastgelelik arama motorunun da alt yapı ve sonuçlarında güçlendirme desteği sağlar. Aynı zamanda reklam ortağıdır. 
 


TurTc Arama Motoru Bazı Hizmetleri

  • Arama Hizmeti: Tüm web ağı ve kendi dizininde site, görsel, video ve haber arama sonuçları sunar. 
  • E-posta: @ttposta.com uzantılı e-posta (email) hizmeti sunar. 
  • Reklamcılık: Hem yayıncı, hem reklam veren olarak iki farklı olanakta reklam hizmeti sağlamaktadır. Kurum, kuruluş, site ve firmalara hem arama motoru reklamı, hem diğer reklam ortağı olduğu sitelerde yayıncı reklamı verme imkanı sunmaktadır. Site ve blog yöneticilerine ise sitelerinde reklam yayınlama, yayıncı olma ve ek kazanç sağlama olanağı sağlamaktadır. 
  • Kariyer Turtc: İş arayanlara iş ilanları, işçi arayanlara iş ilanı verme imkanı sunduğu platformdur. 
  • Sosyal Ağ (Like Türk): Facebook, Twitter gibi yabancı kökenli sosyal medya sitelerine alternatif oluşturabilecek yerli sosyal medya platformudur. Kişi ve kurumların kendi sosyal hesaplarını açmasına, arkadaşlıklar kurmasına imkan tanır. 
  • Firma Kartı: Firma, işyeri ve kurumlar için tanıtım ve birtakım avantajlar sağlayan firma platformudur. 
  • TRDmoz: Site dizin platformudur. Site veya blogunuzu eklemenize, Turtc ve Rastgelelik gibi sitelerde yayınlanmasına imkan sağlamaktadır. 
  • Tur.Tc Alan Adı - Sunucu: siteadi.tur.tc uzantılı alan adı almanıza ve sunucu ile kendi sitenizi kurmanıza imkan sağlayan platform hizmetidir. 

TurTc Arama Motoru Özellikleri

Turktc, yerli ve Türkçe sonuçlara öncelik veren, Türkçe ve İngilizce arayüz dil desteği bulunan arama motorudur. Mobil, Tablet ve dizüstü / Masaüstü platformlarda çalışmaktadır. Kendisine özgü mobil uygulaması, mobil-web tarayıcı niteliğindedir ve Turtc arama motorundan sonuçlar gösterir. 
Turtc, kişi ve diğer siteler için özel arama motoru oluşturma imkanı da sağlamaktadır. Arama sorgusuna uygun sonuçları listelediği gibi, aynı zamanda ilgili görsel ve video önerisinde bulunur. İlgili arama sorguları ve anahtar sözcükler ile sizleri yönlendirir. Konuma uygun sonuçlar ve arayüz dili seçer. 
Türkiye gibi arama sorgularında doğrudan sağ konsolda bilgi gösterimi sağlar. Aynı şekilde kaydı bulunan firmalar için de aynı özelliği sunmaktadır. 
 

Neden TurTc Arama Motoru

Çünkü yerli sermaye ile geliştirilmektedir. TurTc, arama motoru hizmeti dışında e-posta, sosyal medya, alan adı/sunucu, kariyer, firma ve dizin gibi birçok hizmeti bünyesinde barındırmaktadır. Türk toplumu olarak ihtiyaç duyulan birçok imkanı kendi bünyesinde sunmaktadır. Kaynak ve verileri Wikipedia veya bir başka sitelerden değil, bizzatî kendi özgün yapısında tutar. 

TurTc Ne Demek?

TurTc, Türkçe "Turlamak" fiilinin kısaltması "Tur" ile, "Türkiye Cumhuriyeti" sözcüklerinin kısaltması olan "TC" ile birleştirilerek oluşturulmuştur. 
“TurTc Milli Arama Motoru” adlı blog yazımızı faydalı bulduysanız yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.
Eklentiler: Görsel 1
Kategori: Diğer Arama Motorları | Anahtar Sözcükler: türk arama motoru, Milli Arama Motoru, turkish search engine, turtc, Yerli Arama Motoru, turtc arama, TURTC, #turtc, tur.tc, arama,
Turtc Milli Arama Motoru | Yerli Sermaye Yazarı
jungnet

Toplam Yorum: 9
avatar

Bu içerik sayfamıza Google arama motoruna "Rastgelelik TurTc Milli Arama Motoru" yazıp aratarak da ulaşabilirsiniz.

TurTc Milli Arama Motoru Google'da ara
Takip: 138-9//1585598468 https://www.rastgelelik.com/blog/rss/

IP: "34.236.187.155" - /US ile arama yapıyorsunuz.