"Trtez.com" için sonuçlar sunuldu.

Trtez.com

Akademik Tez Yazdırma Merkezi Aslına bakılırsa tez çalışmaları, zaten akademik nitelikli çalışmalardır. Ancak bu alanda ülkemizde yeterli bilginin olmaması akademik tez yazdırma merkezi şeklinde aramaların yapılmasını beraberinde getirmektedir.

0.00 

İntihal yapılmadan özgün çalışmalar yapılması, kullanılan kaynakların kaynakçada gösterilmesi ve bunun enstitü yazım kılavuzuna uygun bir biçimde gerçekleştirilmesi, özet-giriş-sonuç gibi bölümlerin yer alması gibi özellikler tezin akademik bir çalışma niteliği taşımasını sağlamaktadır.

Burada amaçlanan fakülte ya da enstitü bitirecek olan öğrencinin akademik çalışmalar konusunda yeterli bilgi birikime sahip olmasını sağlamaktır. Ancak bu amacın gerçekleştirilmesi noktasında oldukça zayıf kalınan bir süreçten bahsedilmesi yanlış olmayacaktır. Mezun olan ya da olma aşamasında bulunan öğrencilerin tez konusundaki bilgi düzeylerine bakıldığında bir yerlerde yanlışlık olduğu görülecektir. Aslında tez yazım süreçlerine dair bilgilerin ele alındığı seminer dersinin akademik takvimde yer edinmesi gibi olumlu adımlar vardır. Fakülte ya da enstitülerde verilen seminer derslerinin kredisiz olması veya devam zorunluluğunun olmaması, öğrencilerin derse ilgisini düşürdüğü için yeterli bilgi birikim elde edilememektedir. Böylece öğrencilerde akademik tez yazdırma merkezi arayışları hız kazanmaktadır. Yine danışman hocalar ile öğrenciler arasındaki iletişimin istenen seviyede olmaması (danışman ilgisizliği ya da yanlış yönlendirme gibi olumsuz örneklere değinmek dahi istemiyoruz) bu yöndeki arayışların artmasındaki bir başka özel durumdur. Bu durumda öğrenciler için bilgi edinme şansı olan tek platform internet olmaktadır. İnternet ortamındaki gereksiz ve yetersiz bilgiler ile bilgi kirliliğinin oluşması, nasıl başarıya ulaşılacağı odak noktasından uzaklaşılmasına neden olurken bir yandan da öğrencileri bezdirmektedir. Süreci bir de psikolojik açıdan yönetmenin önem kazanması bu ve benzer örneklerle birlikte kendisini göstermektedir. Peki bu alanda yeterli donanım ve tecrübeye sahip olan bizler ne öneriyoruz? Bizim en temel önerimiz kulaktan dolma bilgiler yerine kendi bilgilerine göre karar vermenizdir. Akademik tez yazdırma merkezi seçiminde yüz yüze görüşme, uzman sayısı, referans çalışmalar ve daha niceleri size hiçbir şeyi kanıtlamaz ya da garanti etmez. Dolayısıyla yapılması gereken konuyla ilgili kapsamlı araştırmalar yaparken bilgileri kendi süzgecinizden geçirerek devam etmektir. Bize telefon ya da elektronik posta yoluyla ulaşmanız halinde tüm taleplerinizi yerine getirmek için çaba göstereceğimizi belirtmek isteriz.

Alternatif Kaynak: https://trtez.wordpress.com/2022/02/27/akademik-danismanlik

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Trtez.com” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgelelik Reklam Telefon No
Senin de firmanın profil reklamı burada yer alabilir.