Merhaba; Google dünyasında Seo ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları bana yöneltebilirsiniz.
Seo Uzmanı; İnternette erişilebilir, görünür olmak, arama motorlarında kendi konu ve anahtar kelimenizde belli sıralamaya sahip olmanız için gereken iyi bir SEO Uzmanı.

Seo Nedir ?

Seo ne demektir ?  Seo; Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılmış halidir. Arama motoru optimizasyonu olarak telaffuz edilmektedir. Arama motorlarının web sitelerini indexleyebilmeleri, inceleyebilmeleri ve sorgulama sonuçlarında en fazla yararlı bir site olup olunmadığını ölçebilmesi adına Seo Uzmanı tarafından uygulanan profesyonel bir tekniktir. Sitenizin Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için SEO çalışmaları yapmak gerekmektedir. Siteniz ne kadar kaliteli ve içeriğiniz ne kadar zengin olursa olsun; eğer ki seo çalışmalarını doğru şekilde yapmazsanız karşılığını yeterince alamazsınız. Google Seo Uzmanı tarafından yapılan bu çalışmalar çok dikkat ve sabır gerektirmektedir.Sem Nedir ?

Sem ne demekdir ?  Sem;  Türkçesi “arama motoru pazarlaması” olan Search Engine Marketing kelimelerinin ilk harflerinin yanyana getirilmesi ile meydana gelmiş dijital pazarlama metriklerinden biridir. Ciddi bir pazarlama stratejisi için Sem kullanmak akıllıca bir çalışma olacaktır. Sem ile reklam, metin ve görselleri hazırlanarak internette reklamlar yayınlanabilir. Bu çalışmalar bir çok müşteri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Google Seo Uzmanı Hangi Durumlarda Gereklidir?

Web site Ziyaretçi Sayınızdan veya Online müşteri sayınızdan memnun değilseniz ve reklam harcamalarına büyük bütçe ayırmak istemiyorsanız gerekli olan tek şey SEO‘dur. Çünkü arama motoru optimizasyonu reklama para harcamadan organik arama sonuçlarından ziyaretçi çekmenin en avantajlı yoludur.

SEO’nun hedefi web sitelerini google, yandex, yahoo gibi arama motorlarında üst sıralara ulaştırmasıdır. Bu süreçte Seo Uzmanı tarafından Site İçi Seo ve Site Dışı Seo çalışmaları yapılmaktadır.. Seo çalışması hedefine ulaştığı zamanda da site içerisindeki hizmet türleri, satışlar ve diğer detaylar google arama sorgulamalarında daha fazla görünürlülüğe sahip olur doğal olarak.  Ne kadar fazla görünür olursanız okadar fazla geridönüş alırsınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5/5

Tetikleyiciler:

Diğerlerini deneyin: