09:46
Yeni Diller Eklendi.
Sözlük-Çeviri alanımıza yeni diller eklendi: Urupi, Ro, Toki pona, Esperanto, al Bakiyye, Vasic, Nomuli vb.

15:32
SSL Güvenlik Sertifikası Tanımlandı.
Artık Rastgelelik Arama Motoru ve Wiki platformlarımız SSL Güvenlik Sertifikalıdır. Güvenli olarak hizmetlerimizden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

06:23
Rastgele ve Viki Sonuç Sayfaları Güncellendi.
Artık Rastgele Sonuçlar ile Viki sonuçları için özel sonuç sayfası sunulmaktadır. Viki platformumuza yönlendirme olmadan Rastgelelik arama motorunda viki sonuçları görüntülenebilmektedir.

05:04
TurTc Arama Kapatıldı.
Dizin aramalarında ek sonuç için TurTc arama motoru verileriyle sonuçlarımız güçlendirilmişti. Ancak artık TurTc verilerinden faydalanılmayacaktır. Google, Bing ve Yandex destekli kendi arama verilerimizden sonuçlar sunulacaktır.

04:06
Arama Menüsünde Güncelleme Yapıldı.
Arama sonuç ekranlarında 4 ayrı modül tek modülde birleştirildi. Bazı ek arama modları kaldırıdı. Mod özellikleri güncellenip, iyileştirildi.

05:09
Menü, Harita, Desk Alanlarında Güncelleme Yapıldı.
Menü, harita, desk gibi bazı alanlarda küçük çapta güncelleme ve iyileştirme yapıldı.

13:22
Geçici bir süre Reklam Servisi Durudurulmuştur.
Rastgelelik arama motoru ve servislerimize doğrudan alınan reklamlar durdurularak, reklam servisi kapatılmıştır. Geçici bir süre özel reklam talepleri dışında reklam alınmayacaktır.

13:20
Rastgelelik Viki'de bazı yenileme ve güncellemeler yapıl
Üst bara arama kutucuğu eklendi, bazı verilerin güncellemesi yapıldı. Sorgu ve arama alt yapıları iyileştirildi. Arama API'si güncellendi.

13:18
Desk alanları düzenlendi, birçok Desk kaldırıldı.
Firmalara özel desk alanı güncellenerek sonuç sayfasında gösterilmeye başlandı. Birçok etkileşimi düşük desk sayfası ve hizmeti sonlandırıldı.

13:16
Yeni arama komutu eklendi: !ekle / !add / !yeniekle
Yeni "!ekle" komutu ile arama sonuç sayfasından veri - sonuç ekleme sayfalarına bağlantı oluşturuldu.

13:25
Sağ bağlantı altı menüsü kaldırıldı.
Sol menüde yer verildiği için sağ bağlantı altı menüsü kaldırılarak daha sade bir görünüm sağlandı.

13:12
RS Bot, RS API Güncellendi
Rastgelelik Bot'ta hız ve performans iyileştirmeleri yapıldı. Rastgelelik API'de görsel iyileştirmeler sağlandı.

19:27
Temel Güncellemeler Yapıldı.
Menü, arama kutucuğu, arayüz kod bölümlerinde birtakım düzenleme ve yenilemeler yapıldı. Web, Görsel, Video, App arama modülleri birleştirilip tek panelde toplandı. Arama önerileri güncellendi.

00:56
Azimli Arama Motoru Alt Yapısı Eklendi
Kendi arama motorunu kur hizmetimize Azimli arama motoru alt yapısı da dahil edildi. Artık Azimli alt yapısıyla da kendi arama motorunuzu kurabilirsiniz.

23:01
Rastgelelik Viki Hizmete Girdi.
Diğer Vikilerden daha özgür olması amaçlanan Rastgelelik Viki yayına sunulmuştur. GNU Özgür Belgeleme ve CC lisansı altında madde-katkı oluşum süreci başlamıştır.

00:06
Rastgelelik Çeviri Paneli Hizmete Sunuldu.
Rastgelelik Sözlük-Çeviri projesi kapsamında doğal dillerin yanı sıra birçok yapay dilde kavramsal çeviri aracını hizmete açtık.

23:57
Youtube Kanallarına Özel Alan Oluşturduk.
Youtube kanallarının web site olmaksızın eklenebilmesine olanak sağladık.

00:29
Arama Motorlarına Özel 2D Animasyon Hazılıyoruz...
2D tekniğinde Çizgi Film / Animasyon mantığı ile arama motorlarının dünyasını tanıtmaya, kavratmaya yönelik animasyon hazırlamaktayız. Birden fazla arama motoruna özgü karakterler, sahne ve animasyonlar geliştirmekte ve dizi (seri) olarak video platformlarında yayınlamayı planlıyoruz. İlk etapta amatör biçimde başlattığımız projeyi daha da geliştirebilmeyi ümit ediyoruz. Animasyon Dizisi: "ÇOK BİLMİŞLER"

00:25
Görsel ve Video Aramalarını Biraz Daha Geliştirdik.
Rastgelelik Görseller ve Videolar için arama sonuçlarında birtakım güncellemeler yaptık ve sonuçları biraz daha geliştirerek, iyileştirdik. Görsellere Google alt yapı desteğini, videolara ise Bing alt yapı desteğini ekledik ve sonuçları daha da kapsamlı hale getirip, güçlendirdik.

13:16
"Açılış Sayfanı Kur" Hizmetine Son Verilecektir.
İstenilen rağbeti görmemesi, ek alan kapsaması nedeniyle "Kendi Açılış Sayfanı Kur" hizmetimiz sondanlırılacaktır. (Belki, ilerleyen süreçte farklı bir tarz ile yeniden hizmete konulabilir.)

14:37
Ek Arama Paneline Yeni "Azimli" Arama Motoru Dahil
Birkaç ay önce faaliyete başlayan, Google alt yapısı ile arama hizmeti sunan yerli arama motoru projelerimizden "Azimli" arama motoru da ek arama panelimize dahil edilmiştir.

14:33
Tüm Arama Motorları Kullanım ve Beğeni Oran Tablosu Hazır
Tüm arama motorlarına dair kullanım, beğeni ve takip oranlarının yer aldığı ve sürekli güncellendiği "Tüm Arama Motorları Paneli" yayına girdi.

09:28
Rastgelelik API Hazır
Kendi algoritmamız ile Google ve Bing verilerini bütünleştirip, Rastgelelik API'yi hazır hale getirdik. Dileyen kendi özel arama motorunu kendi sayfalarında kullanabilecek. Arama kutucuğu ayrı, sonuçlar kutucuğu ayrı olarak tasarlanmış, Javascript kodu ile paylaşıma sunulmuştur.

07:51
Arama Sonuçlarında Filtreleme Özelliği Eklendi
Kapsama ağımızda yer alan verilerin filtrelenebilmesine imkan sağladık.

04:53
404 Hata Sayfamızı Güncelledik.
Arama sonuç sayfasına benzer nitelikteki 404 Hata sayfamızı güncelleyerek daha özgün ve arama motoru 404 sayfasına yakışır tasarım ve işlevselliğe kavuşturduk.

19:02
Arama Kutucuğumuzu Geliştirdik
Arama motoru kutucuğumuzu geliştirip, tek bir veri tabanına bağladık. Artık arama kutucuğumuzda çevrim içi anlık çeviri yapabilir, yazdığınız sorguyu büyük-küçük harfe dönüştürebilir, sanal ekran klavyesi kullanarak sorgu girebilir ve Türkçe dışında İngilizce, Almanca, Arapça gibi birçok dilde arama motorumuzu kullanabilirsiniz

18:02
Bing Alt Yapısı İle Kendi Arama Motorunu Kur
Google, Yandex, TurTc ve Rastgelelik arama alt yapılarıyla kendi özel arama motorunuzu kurma hizmetimize "Bing-Microsoft" alt yapısını da dahil ettik. Artık Bing alt yapısı kullanılarak da kendi özel arama motorunuzu oluşturabilirsiniz. (Demo sürümdür...)