Hakkımızda

Rastgelelik arama motoru ve hizmetleri hakkında merak edebileceğiniz birçok konuyu Sıkça Sorulan Sorular bölümümüzde ele aldık. Bunun dışında ise kısa bir bildiri mahiyetinde bizden bahsetmek istiyoruz.

Rastgelelik.com, temelde arama motoru mantığında faaliyet gösteren bir platformdur. 2018 yılında ilk faaliyete başlamıştır. Öncelikle Google özel arama ve Bing API üzeri faaliyetini sürdürmüş, zamanla TurTc, Vuhuv, Yandex gibi diğer arama motorlarından güç almaya başlamıştır. Bu kapsamda Wiki, Firma, Bilgi ve Dizin gibi farklı hizmetleri de sunmaya başlamıştır. 2022 yılının Mayısına kadar uNet – Ukit / uCoz sistemleri ile ABD’de bulunan Rus menşeili sunucularda barınmıştır. Fakat 2022 Mayısı sonrası Rastgelelik destekçisi olan Hemen Tasarım Web Site Çözümleri ajansının bünyesine geçmiştir. Bu doğrultuda sunucu ve alt yapı, sistem vb. tamamen değiştirilerek yeni bir konseptte arama motoru faaliyeti başlatılmıştır.

Rastgelelik artık WordPress alt yapılı, HemeNTasarıM özelleştirmesi ile geliştirilmiş bir arama motoru ve sosyal ağ olarak yayına devam ediyor. Firma rehberi özelliğini geliştirip, her firmanın kendi ürün ve hizmetini pazarlayabilmesine olanak sunmuştur.

Arama motorumuz ve Wiki, Dosya, Dizin, Firma, SSS gibi diğer ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Rastgelelik tüm ürün ve hizmetlerine “Servisler” sayfasından, sosyal medya hesaplarımıza “Sosyal Medya Hesaplarımız” soru sayfasından ulaşabilirsiniz.