Altın Fiyatları (Güncel)

Hem tüketim hem yatırım amacıyla talep edilen değerli bir madendir. Türkiye'de halk arasında genellikle yastık altı yatırımı veya hediye olarak talep edilir.

Altın ayarlarına göre özellikleri şöyledir:

24 Ayar Altın

24 Karat (K) olarak geçen 24 ayar altın, saf altın olarak adlandırılmaktadır.  Gerçekte %99.9 oranında saflığa sahiptir.  İçine başka metal karıştırılmaz. Genellikle piyasada külçe olarak bulunur ve yatırım amaçlı alınır. Saf halde olduğu için yumuşaktır. Kolay şekil değiştirdiği için takı sektöründe tercih edilmez. Renge adını veren altın sarısı rengindedir.

22 Ayar Altın

22 Karat (K) olarak geçen 22 ayar altının içinde yaklaşık olarak %93 oranında saf altın bulunmaktadır. Geri kalan alaşımlar ise gümüş ya da bakırdan oluşur. Eğer içerinde gümüş var ise rengi kırmızıya dönüktür. Gümüş alaşımı var ise gri-sarı renktedir. Taşsız takılarda ve yatırım amacıyla kullanılır.

18 Ayar Altın

18 Karat (K) olarak geçen 18 ayar altının içinde yaklaşık olarak %75 oranında saf altın vardır. Sert yapıdadır. Bu yüzden değerli taşlarla süslenen takılarda tercih edilirler.

14 Ayar Altın

14 Karat (K) olarak geçen 14 ayar altının içinde yaklaşık olarak %53 oranında saf altın vardır.  Takı sektöründe dünyada en yaygın kullanılan ayardır.

9 Ayar Altın

9 Karat (K) olarak geçen 9 ayar altının içinde yaklaşık olarak %33 oranında saf altın bulunur. Karışımın büyük kısmı farklı metallerden oluştuğu için fiyatı düşüktür. 

 

 

Please enter correct URL of your document.

Tetikleyiciler:

Silikon Kalıp Modelleri

Sarılan Çift Ham Biblo

Sarılan Çift Ham Biblo, dekoratif amaçlı üretilmiş heykel biblodur. Kartonpiyer alçısı veya özel formüllü taş tozundan üretilmektedir. Boyasız – Ham

Tealight Mumluk Gümüş Renk

Gümüş renk 2’li Tealight Mumluk, toplam 2 adet tealight model mumluktan oluşur.  Ölçüleri Genişlik: 9 Cm, Yükseklik: 2 Cm. Ev

Özel Silikon Kalıp Üretim ve Döküm Seti (Sana Özel Silikon Kalıp Üretimi)

Kişiselleştirebileceğiniz ihtiyaca uygun özel silikon kalıp üretiyoruz.

Daha Fazlası: Kalıp Vitrini Silikon Kalıp Üretim Atölyesi

Accordion Reklam

Rastgelelik Accordion Reklam daha önce eşi benzeri görülmeyen reklam deneyimi sunar. Daha fazla açıklama ve bilgi sunma imkanına sahiptir. Anahtar kelimeye link verme olanağına sahiptir. 

Senin de Reklamın Yayınlansın

Sen de bu alanda Accordion modunda reklam yayınlatabilirsiniz. Reklam başlığı, içerik açıklaması ve anahtar kelimelere link çıkışı yaptırabilirsin. Hemen Reklam Ver

%d