Fatingo Türk Arama Motoru

Fatingo, akıllı aramanın nitelikli göstergesi ve milli gururu olan arama motorlarındandır.

Fatingo arama motoru, yerli ve milli sermaye ve desteklerle geliştirilen kapsamlı arama motorudur. Moradam tarafından geliştirilmekte olan ve sade bir arayüz kullanıcılarına sunan yerli arama motorlarındandır. Fatingo, tek bir “Web” sekmesinde birçok arama sonucunu sunmaktadır. 

Kendi arama algoritmasına sahiptir. Google, Bing, Yandex, TurTc ve Rastgelelik gibi farklı arama motoru API’lerini kullanmamaktadır. 

Fatingo Arama Motoru Özellikleri

# Haber Sonuçları

Arama sorgusuna uygun haberleri arama sorgusu sayfasının üst kısmında gösterir. 

Fatingo Facebook Arama Sonuclari
Fatingo “Facebook” Arama Sonuçları

# Ekşi Sözlük İçerik Önceliği

Aramada yapılan sorgulara uygun içerikleri “Ekşi Sözlük” verilerinden süzgeçleyip, sorgu sayfası sağ konsolunda kullanıcıya sunar. 

Fatingo Eksi Sozluk Arama Sonuclari
Fatingo “Ekşisözlük” Arama Sonuçları

# Odaklı Sonuçlar

Fatingo, arama sonuçlarında gereksiz, ikili sonuçları listelemez ve doğrudan sorguya uygun sonuçları listeler. 

# Döviz Çevirme

Sayısal değerle beraber döviz cinsi yazıp, arama sağlandığında doğrudan çevirip sonuç sunmaktadır.

# Video – Film İzleme

Fatingo, diğer birçok arama motorunun aksine video içerikli sorgularda sorgu sayfasında bir sürpriz yapıyor ve canlı izlenme imkanı tanıyor. Örneğin, “Hint Filmi İzle” diye bir arama yapıldığında Youtube kaynağından playlist olarak size Hint filmlerini listeliyor ve izleme olanağı sunuyor. 

Fatingo Hint Filmleri

# Alışveriş Ürünlerinde Öncelik

Alışveriş alanında ürün veya marka niteliği bulunan sorgularınızı anlıyor ve size uygun ürünleri doğrudan fiyat ve bağlantılarıyla sunuyor. Ayrıca ilanlarda da arama yapma özelliğine sahiptir. 

Fatingo Alisveris Sonuclari

Milli arama motorlarımız arasında sadeliğe önem veren arama motorlarımızdandır. Fatingo, ayrıca Rastgelelik arama motoru alt yapısıyla hizmet verdiği özel arama motoruna da sahiptir: /fatingo

Eksiklikler ve Geliştirilmesi Gerekenler

Yaptığımız incelemelere göre diğer yerli arama motoru girişimlerine göre Fatingo, biraz ağır. Muhtemelen algoritmasının akıllı ve özentili çalışmasından kaynaklı. Ancak bu sorunun çözülmesi büyük önem teşkil ediyor. Ayrıca kullanıcıların da doğrudan üye olabilecekleri üyelik paneli, kendi site ve bloglarını ekleyebilecekleri bir panel bulunmalıdır. Zamanla bu eksikliklerin de tamamlanması muhtemeldir. 

Gelecek zamanlara yönelik daha akıllı aramalar sunacağını ileten Fatingo, daha birçok hususta ülkemize yenilikler kazandıracaktır. 
Fatingo Milli Arama Motorumuz, gelişmeye ve bilinir olmaya devam ediyor. Biz, Arama Motoru Geliştirme Topluluğu ve Rastgelelik Kavramsal Veri Arama Motoru olarak Fatingo Milii Arama Motorumuza başarılar diliyoruz. 

Güncelleme – 2022 Haziran

Fatingo arama motoru projesi artık aktif değildir. Gelişimi durdurulmuştur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5/5
Blog İstatistikleri
  • 24.804 Okunma
Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.