Rastgelelik sosyal hizmetlerinden faydalanabilmek için oturum açmalısınız. Oturum Aç | Kayıt Ol

Powered by Hemen Tasarım

Rastgelelik Arama Motoru Nedir?

Rastgelelik Arama Motoru nedir, ne işe yarar ve alt yapısı ne üzerine kuruludur?

2022 Mayıs Öncesi Konsetpt

Rastgelelik Arama Motoru, Google, Bing, Yahoo, Yandex, Yaani gibi arama sonuçları ortaya koyan özelleştirilmiş kavramsal veri odaklı arama motorudur. Aradığınız kavrama ve sözcüğe göre içerik ve sonuçlar gösterip, sizlere doğru bilgiyi sağlamaya yardımcı olur. Kendi özgü arama alt yapısına ilaveten daha iyi sonuçlar elde edebilmek için Google, Yandex, Bing gibi gelişmiş arama motorlarıyla birlikte aynı zamanda yerli arama motoru Tur.tc ve Vuhuv gibi arama motorlarıyla da güçlendirilmiştir.
NOT: Google, Bing ve Yandex gibi arama botları olan, Arama motorlarına rakip iddiası bulunan bir arama motoru olmayıp, mevcut dizin altyapısına ilaveten diğer arama motorlarıyla güçlendirilmiş, kapsamlı sonuçlar sunmaya odaklı çalışır. 

2022 Mayıs Sonrası Konsept

Mevcutta sunulan ve kullanılan tüm arama motoru verileri kaldırılmış, farklı alt yapıya geçilmiştir. Rastgelelik arama motoru, artık arama işleviyle bir bütün olarak Sözlük, Wiki, Sosyal Medya ağı olarak faaliyet göstermektedir. Firmalara öncelikli hizmet sunup, her firmanın kendisine özel Rastgelelik Firma Paneli açmasına ve kendi ürün/hizmetini satışa sunmasına imkan sunar. Her site ve veriyi değil, özgün ve özel verilerle siteleri filtreleyip dizinine kabul eder. Sadece farklı panel ve dizinleri bir bütünde sunmak için Google arama motorundan destek alır. Bunun dışındaki Yandex, Bing vb. diğer tüm arama motoru veri desteğini ve API hizmetini sonlandırmıştır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?