"Arge ve Tasarim" için sonuçlar sıralanmıştır. Aranma: 673
14.02.2020

Arge ve Tasarim

https://argevetasarim.com

Ar-Ge ve Tasarım Mühendisliği Desk'i, argevetasarim.com platformuna has içerik ve mühendisliğe dair verilerin paylaşıldığı paylaşım deskidir. Uluslararası çapta paylaşımlar sunmayı amaçlar. Temel referansı argevetasarım.com sitesi ve mühendisleridir. Ar-Ge, Teknoloji, Üretim, İnovasyon, mühendislik, Tasarım, Doküman, Video, Yeni Girişimler vb. konularda öncelikle paylaşımlara yer verilmektedir. Mühendislik bilimine özgü hesaplamalara da özellikli olarak yer verilir. 
Not: Argevetasarım.com sitesinin resmi ağı, haber kanalı değildir. Site yönetimine yönelik yapılacak bilgi ve iletimlerin doğruda site - iletişim hattına yapılması gerekmektedir.


avatar
0 Spam
3 yusufekremtapan • 12:31, 16.02.2020 [İçerik]
https://argevetasarim.com/servis-faktoru-hesabi-motor-reduktor/ 
Servis Faktörü Hesabı (Motor – Redüktör)


avatar
0
2 Mevlüt Baki Tapan jungnet • 12:18, 14.02.2020 [İçerik]
https://argevetasarim.com/termal-genlesme-gerilme-ve-kuvvet/
Termal genleşme – Gerilme ve Kuvvet
İlk olarak, termal genleşme açıkça sıcaklık değişimi ile ilgilidir. Sıcaklık değişimi arttıkça, bimetalik bir şerit daha fazla bükülür. İkincisi, malzemeye bağlıdır. Bir termometrede, örneğin, alkolün genleşmesi onu içeren camın genleşmesinden çok daha büyüktür. Dahası... 


#termalgenleşme, #gerilme, #kuvvet

avatar
0
1 Mevlüt Baki Tapan jungnet • 12:15, 14.02.2020 [İçerik]
https://argevetasarim.com/boru-ha....saplari

Boru hatlarında boru büküm kompansatör hesapları
Hatlarda kullanılan kompansatör, çelik borulardaki sıcaklık genleşmesini ve büzülmesini telafi etmenin yaygın bir yoludur. Genleşme kompansatörleri standart borulardan ve dirseklerden imal edilebilir.
Fiziğin temel kurallarından biride maddelerin sıcaklık değişimleri sonucu genleşmesi ve büzüşmesidir. Bu genleşme ve büzüşmeler maddenin cinsine, iç yapısına ve sıcaklık farkına bağlıdır. Büyük sıcaklık farklarının söz konusu olduğu uygulamalarda sistemi tehlikeye sokacak boyutlara ulaşabilirler. Dahası...


#arge, #ARGE, #argevetasarım


Toplam Paylaşım: 3
Daha fazlası şuan mevcut değil.

Trend Aramalar

Arge ve Tasarım Mühendisliği,arge, ARGE, AR-GE, Mühendislik,Web Site Projeleri
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...

IP: "54.227.97.219" - /US ile arama yapıyorsunuz.