Facebook Sayfamız

Duyuru, ürün ve hizmetlerimizin tanıtıldığı, belli aralıklarla içerik paylaşımının yapıldığı sosyal paylaşım platformumuzdur. 

 

Pinterest

Görsel zenginliğimizi keşfedebileceğiniz eşsiz sosyal medya platformlarında bizi bulun. 

Wordpress Blogumuz

Belli içeriklerimizin belli zamanlarda paylaşıma sitemizle beraber sunulduğu, aynı zamanda ürün tanıtımlarının yapıldığı blog platformumuzdur. 

Tumblr Blogumuz

Blogger Blogspot


İçeriklerin belli bir zaman çizelgesi şeklinde siteyle beraber paylaşıldığı blog platformumuzdur. 

UID.Me

 

 

 

Sosyal Medya Nedir?

Günümüz dünyası, kişi ve toplumların alışkanlıklarını değiştirmiş, bilgi tüketiminin hızla gelişmesine vesile olmuş birçok unsuru bünyesinde barındırmaktadır. Günümüzün en önemli unsurlarından birisi ise "Sosyal Medya" platformu ve açılımıdır. 
Kuşkusuz "Sosyal Medya Nedir" sorusu da sorulmadık değildir. Genel manasıyla Sosyal Medya, hayatı kolaylaştıran ve daha da hızlandıran öğelerden oluşan bilgi ve içerik paylaşım platformudur. "Soluksuzca paylaşım" denilebilir. 
Sosyal Medya, Web Teknolojisinin getirmiş olduğu kullanıcı kolaylığı ve iletişimle birlikte etkileşimin de hızlanmasını sağlayan eş zamanlı bilgi paylaşım amacı güden dijital platformlardır. Artık insanların çevrim içi olma durumunu yaşıyor olduğu çağda, bunun en belirgin unsuru sosyal medya platformlarıyla tespit edilebilmektedir. Sosyal Medya, kişi ve kişiler arası iletişimde önem arz ettiği kadar, birçok marka, kurum ve ağ için de güçlü bir kitle ağı ve önemli platformudur. 

"Geleneksel Medya" olarak tanımlanan Gazete, Tv gibi diğer mecralar eş zamanlı bilgi paylaşımı sunarlar. Çift yönlü iletişimin getirdiği etkileşim düzeyi ise dijital medyada geleneksel medyaya göre çok daha ileridedir. Birçok önemli marka ve kurum tarafından sıkça kullanılmaktadır. Sosyal Medya, kullanıcıyı temele alan ve bir sınırlama koymayan, her kitle ve bireye söz hakkı tanıyan platformdur. Doğru kullanımında gücü ve etkisi muazzamdır. Özellikle devlet ve markalar için büyük önem taşımaktadır. 

Sosyal Medya, kişiler, kurumlar, toplumlar ve kültürler arası iletişimi, bağlantıyı ve kültürel aktarımları kuvvetlendirmektedir. 

En Sık Kullanılan Sosyal Ağlar

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları