Ürün & Hizmetler

Rastgelelik.com bünyesinde faaliyet gösteren, geliştirilen tüm ürün, proje, hizmet ve platformlar bu alanda belirtilmiştir.

Rastgelelik Kavramsal Veri Arama Motoru, tüm web ağları ve görseller başta olmak üzere kendi dizini, kapsam ağında, video, haber ve mobil uygulamalarda arama imkanı sunulan arama motorudur. Sözlük, Viki, doğrudan arama sonucu ve Türk İşaret Dilinde kavram karşılıkları gösterilen kavram odaklı arama motoru projesidir.

/Arama
RastgelelikArama

Rastgelelik Sözlük, çok dilli kavramsal anlam ve çeviri ağıdır. İngilizce, Almanca, Arapça gibi doğal dillerin yanı sıra Al Bakiyye, Esperanto, Volapük, Kilingon gibi daha birçok yapay dilde, Antik Mısır, Antik Yunan dilleri, Akadça, Sümerce gibi dillerde, Anadolu'da konuşulan Ermenice, Kürtçe, Çeçence gibi dillerde ve Azerice, Türkmence, Kırım Tatarcası, Osmanlı Türkçesi gibi Türk dillerinde karşılıkların sunulduğu sözlüktür. Rastgelelik Sözlük, sözcük kökeni, kısa Viki bilgi, diğer birçok dilde çeviri, Türk İşaret Dilinde karşılık ve görseller ile süslenmiş açıklamalı sözlük-çeviri platformu olmayı amaçlar.

/SözlükÇeviri
RastgelelikSözlük

Rastgelelik Desk, kişi ve kurumlara, firma ve web site/blog yöneticilerine sosyal bir sayfa, sosyal bir kanal ve tanıtım tahtası sunmayı amaçlayan ağdır. Adeta sosyal medya sayfası veya firma tanıtım tahtası, vitrini gibi işlev görür. Ayrıca çeşitli listeler, kavramsal bilgi işleme merkezleri, sözlük-sözcük desteleri ve dahası Rastgelelik Desk ile mümkündür.

/Desk
RastgelelikDesk

Rastgelelik Dosya Yükle, çeşitli PDF, Word, Zip, Rar, ePub, PPT formatlı belgelerin, JPG, PNG, GIF vb. görsel materyal ve resimlerin yüklenebildiği, paylaşım URL ve kodlarının oluşturulabildiği, diğer kanal ve ağlarda paylaşım bağlantılarının alınabildiği dosya yükleme-paylaşım alanıdır.

/Dosya
RastgelelikDosya

Rastgelelik Özel Arama, herkesin ücretsizce kendi özel arama motorunu ve arama motoru sayfasını kurmasına imkan sağlayan servistir. Google, Bing, Yandex, TurTc ve Rastgelelik arama motorlarından istendiğiniz arama motorunu alt yapı olarak seçebilir, tasarım ve ara yüzünüzü özelleştirebilirsiniz. Rastgelelik Kendi Özel Arama Motorunu Kur Servisi, tüm web'te arama olanağı, isim ve URL kişiselleştirme, arkaplan ve logu yükleyebilme, sınırsız blog paylaşım paneli ve dahası ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ayrıca diğer sitelerde kullanılabilir "Sitene Ekle" kodu.

/KendiAramaMotorunuKur
RastgelelikÖzelArama

Rastgelelik Özel RSS Sayfası, size mevcut RSS bağlantınız üzeri çevrim içi verilerin görüntülendiği, hakkında sayfası sunulduğu bir sayfa sunar. Bu sayede RSS teknolojisi olmadan içerikleriniz kolaylıkla tüm İnternette yayına açılır. İlaveten sitenize dışarıdan trafik kazanırsınız.

/ÖzelRSSSayfasıKur
RastgelelikRSSKur

Rastgelelik Kavramsal Dizin, çeşitli site, forum, blog ve viki ağlarının, kişisel ve kurumsal web ağlarının, youtube kanalları ve html belgelerin eklenebildiği, yer aldığı kapsamlı dizin ağıdır. Her türlü firma sitesinden kişisel proje sitesine, youtube kanallarına, HTML özellikli veri belgesine, karma site ve içerik bilgisine yer verilmektedir. Herkesin Rastgelelik arama motoruna site, belge ve youtube kanalını eklemesine, arama botu tarafından taranmasına imkan sunulur.

/Dizin
RastgelelikDizin

Rastgelelik Veri, çeşitli bilgi ve içeriklerin rastgele sunulduğu, derlenerek arama sonuçlarına yansıtıldığı, kısa - öz çeşitli bilgilerin eklenip, arama sonuçlarına eklenebildiği bilgi ağıdır.

/Veri
RastgelelikVeri

Rastgelelik Viki, "Rastgelelik Kavramsal Veri Arama Motoru ve Sözlüğü" projesi kapsamında geliştirilmekte olan Viki-Ansiklopedi projesidir. Özellikle Türkçe az bulunan kaynak ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilmiştir. Yapay diller, programlama dilleri, bölgesel yerel kültür ve toplum bilgileri üzerine yeterli Türkçe kaynak bulunmamaktadır. Bu eksikliği yeni bilgi üretimi sağlayarak tamamlamayı amaç edinmekteyiz.Diğer birçok Viki platformunun aksine kısıtlama, ağır madde oluşturma kuralları bulunmaz. Özgür bilgi kapsamında sunulan hizmetin gerçek manada özgür olmasını amaçlar.Rastgelelik Viki, Arama Motoru Geliştirme ekibimiz tarafından geliştirilmiştir. Herhangi bir Viki alt yapısı veya hazır içerik sistemi-scripti kullanılmamaktadır.

/Viki
RastgelelikWiki

Rastgelelik.com ve ekibi çeşitli projelere imza atmakta, gelişimlerine destek vermektedir. Arama motoru geliştirme, yapay dil geliştirme, viki geliştirme, tez yapım, mobil uygulama geliştirme vb. çeşitli projelere adım atmıştır. Birden fazla proje, site ve platform ile temel ilekeri doğrultusunda iştirak kurmaktadır. Ortaklık, Sponsorluk vb. tarzda iş biriliği yürütmektedir. (Destekçilerimiz bu alan dışındadır. İşbirliği projelerimizde somut çalışmalar yapılmaktadır.)

/Projeler
RastgelelikProjeler

Rastgelelik ve ürün-hizmetlerinin diğer sosyal medya hesaplarında temsil edilmesi amacıyla ilgili hesaplar oluşturulmuş, her biri Rastgelelik ekibi tarafından yönetilmektedir.

/Sosyal
RastgelelikSocial

Rastgelelik site, ürün ve hizmetlerine dair ek araç, faaliyet ve paneller, Rastgelelik.com'un daha verimli ve işlevsel biçimde çalışmalarını sürdürmesine yardımcı olur.

/Services
RastgelelikServisler

Rastgelelik.com olarak birçok projeye imza attık. Aynı zamanda bazı iç/dış etkenlerden dolayı bazı proje ve çalışmalarımızı da sonlandırdık.
Sonlandırılan Proje ve Çalışmalar: Özel açılış sayfası, Rastgele Pub, Gencmevtoo bilgi teknolojisi, Gezgin tarayıcısı, Özgür Vikipedia vb.
Gelecekte veya yakın zamanda çalışmalarına başlamayı planladığımız, faaliyete geçirmeyi hedeflediğimiz yeni projelerimiz de var. Yeterli zaman, fırsat ve destekçi bulunabilirse bu proje ve çalışmalarımızı da hayata geçireceğiz.

/Planlamalar
RastgelelikPlanlama

Durdurulan, Sonlandırılan Projeler

 1. Gencmevtoo bilgi ağı
 2. Kendi mobil uygulamanı kur
 3. Kendi açılış sayfanı kur
 4. Gezgin İnternet Tarayıcısı
 5. Random Pub
 6. Diyardan Mekanlar
 7. Tevil
 8. Mağaza
 9. Zutopya
 10. Garama
 11. Gölge yazar

https://www.infosniper.net/ip2country.php?lang=1IP: "3.235.184.215" - /US ile arama yapıyorsunuz.