Anasayfa » #Öğrencilerin Sıkıntıları [ Yeni Ekle ]
22:28
Öğrencilerin Sıkıntıları
Bende bir öğrenci olarak şunu demek isterim; öğrenci olmak hiç kolay değil. Neden mi? Sorumluluklarınız var, ihtiyaçlarınız var, anlamadığınız konular var ve en zoru sınavlar var. 

Bizde insanız dimi. Sınavlar, dersler, sabah uyanmalar ve her gün çalışmak zor evet ama yapacak bir şey yok. Biliyoruz çalışmasak hiç bir meslek sahibi olamıyoruz. Tamam olamıyoruz bunu kabulleniyoruz. Çalışıyoruz, emek veriyoruz. Ama bizimde sıkıntılarımız var. Tamam doğru çalışmak zorundayız bu ülkeye iyi bir birey olmalıyız ama bizim sıkıntılarımızı gidermeseler biz bunu yapamayız. Sıkıntılarımız nemi çok sıkıntımız var aslında bunlardan bazıları;
  • Matematik: Matematik herkesin ortak sorunudur. Matematiği anlamak çok zordur. Matematiği sevmediğimiz için yapamıyoruz. Mesela ben Almancayı çok seviyorum kimse beceremiyor ama ben beceriyorum çünkü seviyorum ve bu nedenle daha ilgiliyim. Ama Matematiğe hiç bir ilgim yok. Aslında çoğu kişinin ilgisi yok. Bu dersi bize bir şekilde sevdirmeliler.
  • Sınav Sistemi Yanlış: Sınav sistemi çok yanlış artık. Eskiden hiç yoktan ayrım oluyordu ama artık herkes aynı yerde. Yani iyi not alan biriyle kötü not alan kişi aynı saf da olmamalı şuan biz bu durumu yaşıyoruz ne yazık ki.
İşte biz öğrencilerinin bu tarz sıkıntıları tabi bunların giderilmeyeceğini biliyoruz ama bir ümitle belki giderilir diye yazıyoruz.  

Araştır - Daha Fazla Bilgi AlAraştır ve İncele!
Rastgelme: 109 | Katkı: yusufekremtapan | Etiket: matematik, öğrencilerin sıkıntıları, öğrenciler, sınav; "Öğrencilerin Sıkıntıları" | Değer: 3.0/1

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları