Anasayfa » #ABD'nin Oyunları (Dolar) [ Yeni Ekle ]
18:14
ABD'nin Oyunları (Dolar)
Dolar bir para birimi olduğunu biliyoruz peki Türk Lirası, oda bir para birimi peki neden? Tamam doğru biz geri kalmış, ekonomimiz iyi olmayan bir ülkeyiz ancak çok geri kalmış çok kötü bir ülke değiliz. Tabi Amarica çok güçlü ve çok gelişmiş bir ülke bu nedenle paraları da gelişmiş sadece paralar değil; silahları, şehirleri ve şüphesiz ki en önemli olan halkı da gelişmişdir.
Bir ülkenin gelişmesi için iyi bir orduya ihtiyacı vardır, ordu için iyi bir ekonomiye, iyi bir ekonomi için iyi bir eğitime ve iyi bir eğitim içinde bilinçli bir halka ihtiyaç vardır. Halk derken sadece ebeveynler değil çocuklar, gençler ve hatta beş yaşındaki bir çocuğun sorumluluk ne demek sorumluluğu nasıl yerine getirebilirim diye düşünmesi lazım. İşte ABD'li bir çocuk bunu düşünüyor sadece America'lı mı? hayır, bir Alman'da bir İngiliz'de düşünüyor. Ama biz düşünmüyoruz şahsen ben onbeş yaşında daha yeni lise bire geçmiş biri olarak sorumluluklarımı biliyorum asıl soru biliyor musun, değil yapıyor musun? evet doğru yapıyorum ama üşenerek sanki ben 5. sınıf öğrencisiyim bunu yapamam anlayamam diyerek peki bunu önce kendime sonra bütün Türk halkına soruyorum. Onlar nasıl yapıyor Amarica'lı nasıl yapıyor, ya Alman, ya İngiliz şair Mehmet Akif'in bir sözü var ''Alman'ların işine verdiği önem bizim dinimiz bizim işimize verdiğimiz önem onların dini.'' İşte sonra neden Euro yedi lira Dolar altı lira diye sızlanırız. İşte arkadaşlar bir başka örnek; Ben şuan Almanca ve İngilizce öğrenmeye çalışıyorum, peki ya onlar Türkçe öğrenmeye çalışıyor mu? Belki bir kaçı ya da Türkiye'de yaşayanlar. İşte kardeşlerim, ağabeylerim ve tüm Türk halkı biz gözümüzü açmazsak bir Papaz için dolar altı lira olur ve papazlarını almaya çalışır. Peki biz niye 2 yıldır papazımızı (FETÖ) alamıyoruz. Sebebi şu biz onlara sadece verin yoksa AB'ye gideriz, orya gideriz, buraya gideriz falan filan peki Amarica ne yapıyor hiç bir şey demiyor dolar kardeşe biraz yükselde görelim karizmanı diyor sonra sonuç her şeye zam geliyor. Uyan Türk halkı uyan sen Türksün bir devri kapatıp bir devri açan, her yere meydan okuyan, Çin seddini kurduran atalara sahipsin utandırma onları ve göster Türkün gücünü. NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!


Araştır - Daha Fazla Bilgi AlAraştır ve İncele!
Tür-Alan: Rastgele Haber | Rastgelme: 234 | Katkı: yusufekremtapan | Etiket: gelişim, TÜRK, almanya, Euro, türkçe, VATAN, türk halkı, Eğitim, Amerika, dolar; "ABD'nin Oyunları (Dolar)" | Değer: 5.0/1

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları