Rastgele Hakkında


Öncelikle "Rastgele" dilimizde sıfat ve zarf olmak üzere iki farklı manada kullanılmaktadır. Sıfat olarak manası "Gelişi Güzel" demek iken, zarf olarak da "Seçmeden, iyisini kötüsünü ayırmadan, gelişigüzel, lalettayin" manasında kullanılmaktadır. 
Sıfat Kullanımı: "Bu özü susma ile tanımlamak pek kişisel, rastgele bir yargı kurmak oluyor." - N. Uygur
Zarf Kullanımı: "Asılanları deniz kenarında, rastgele atıldıkları çukurlar içinde kumluğa gömüyorlar." - N. F. Kısakürek

Ayrıca; Dilimizin zenginliğinden olsa gerek ki, "Rastgele" sözcüğü daha birçok alanda da kullanılabilmektedir.
  • Her söze «rastgele» katarak konuşan gölge oyunu tipidir. 
  • Ava giderken söylenen bir dilek, bir istek, arzu.
  • İsin düzgün gitsin, yolun acık olsun babında kullanılan hoş bir söz.

Rastgele Yazımı

Birçoğumuzun karıştırdığı sözcüklerden birisidir. Doğrusu "t" harfi kullanılarak yazımıdır. 
Doğru:  Rastgele   |  Yanlış: Rasgele
Doğru:  Rast gelmek   |  Yanlış: Rasgelmek
İngilizce: Random  |  Almanca: willkürlich, wahllos, zufällig

Gencmevtoo Rastgele

Yalnızca "Rastgele" düğmesi sayesinde sınırsız biçimde rastgele verileri karşınıza çıkarabilirsiniz. Sitede 3 farklı rastgele mantığı bulunmaktadır.
  1. Rastele Her şey: Oyun, müzik, video, bilgi, sözcük, haber vb. birçok unsuru karşınıza rastgele çıkarır. 
  2. Rastgele Net: İnternet sitesi, blog, kitap, pdf veya word belgesi, viki site, indirilebilir dosya, görsel resim vb. birçok unsuru size rastgele sunar. 
  3. Random Pub: Temeli İngilizce olan ve bünyesinde aynı zamanda Almancayı da barındıran; genellikle bağlaçlarla oluşturulmuş cümlecikleri ve bilgileri rastgele (random) olarak gösterir. 
Ayrıca, arka plandaki görseller de size belli bir algoritma mantığında rastgele olarak gösterilmekte ve tümü kendi site alt yapısında barındırılmaktadır. 
Yalnızca "Rastgele" düğmesine tıklamanız yeterlidir. 

Rastgele Nasıl Çalışır?

Büyük bir kısmını web alt yapısını kullanmasına rağmen, önemli bir kısmını da kendi bünyesinde barındırdığı içerikleri kişilere tarayıcı ve mobil destekli olarak gösterir. Kullandıkça kişinin tarayıcı alışkanlıklarına göre çok profesyonel olmasa da küçük bir yapay zeka algoritmasıyla içerikleri kişiye uygun hale getirerek sunabilmektedir. 

Rastgele Ne İşe Yarar? 

İnternette arama motorlarında ne arayacağınızı bilmiyorsanız, canınız sıkılıyor veya şansınızı denemek istiyorsanız, bilgi ve deneyimlerinizi geliştirmek istiyorsanız "Rastgele" tam size göre. Hoş ve verimli vakit geçirebileceğiniz gibi, bilmediğiniz yer ve bilgileri keşfetmenizi sağlayacak yegane bir web aracıdır. Ayrıca yabancı dilde bağlaçların ve sözcüklerin temel alındığı "Random Pub" sayesinde dil gelişiminize katkı sağlayabilir ve kendinizi test edebilirsiniz. 
Konuyla ilgili her türlü soru, eleştiri, öneri ve şikayete açık olduğumuzu belirtmek isteriz. Bize çekinmeden yazabilirsiniz.

https://www.infosniper.net/ip2country.php?lang=1IP: "3.235.66.217" - ile arama yapıyorsunuz.