Rastgele 10 İsim ve Anlamları

"Nadir duyulan rastgele 10 isim ve manaları"
Rastgele 10 İsim ve Anlamları

Aden

Aden ismi, Arapça kökenli bir isimdir. Manası, Cennet Bahçesi demektir.

Almina

Osmanlıcada “Almine” olarak telaffuz bulmaktadır. Osmanlıca kökenli olup, Güneş tutulmasında oluşan kızıllık manası taşımaktadır.

Buğlem

Kökeni Arapça olan Buğlem, Cenneti müjdeleyen meleğe verilen isimdir.Çağıl

Türkçe kökenli bir isim olup, Çağlayan suyun sesi demektir.

Efsa

Farsça kökenli bir isimdir. Efsa isminin anlamı Türkçe ve Farsçada sihirbaz demektir.

Hevin

Kürtçe kökenli bir isim olup, Kürt ve Zaza toplumlarında sıkça konulan ve kullanılan isimlerdendir.  Hevin, aşk ve sevda manasına gelmektedir.

Kayra

Yunanca kökenli olup, Türkçeye geçmiş isimlerdendir. Kayra isminin anlamı kötülükten uzak demektir.

Laden

Kökeni Farsça olan nadide isimlerdendir. Laden, bir tür bitkidir ve isim olarak kullanılmaktadır.

Loya

Loya isminin kökeni Lazcadır. Tatlı anlamına gelmektedir.

Umay

Türkçe isimlerdendir ve Tanrıça yahut tahlil manalarında kullanılmaktadır. Genellikle kız isimlerinde tercih edilen Umay, son zamanlarda sıkça kullanılır olmuştur.


Nadir duyulan rastgele 10 isim ve m, 10 isim ve anlamları, isimler ve manaları, loya, efsa, buğlem, umay, rastgele isimler, kayra, hevin, isimler ve anlamları, rastgele isimler, almina, kayra, isim anlamı, çağıl, efsa, hevin, loya, büğlem,umay, laden,, #Rastgele 10 İsim ve Anlamları,
Okunma: 390 - Beğeni:1 |
03.10.2018 | Takip: 75-8//1538588243 = http://rastgelelik.com/rastgele-10-isim-ve-anlamlari
Görüşler: 0
avatar
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları