"Neden Film İzleriz?" için sonuçlar sıralanmıştır. Aranma: 24

Neden Film İzleriz?

http://www.rastgelelik.com/neden-film-izleriz

Kimine göre biz insanoğlu öykü dinlemeyi ve anlatmayı severiz. Öyle ki, milyonlarca yıldan beri süre gelen bu adet, efsaneleri, destan ve romanları doğurmuştur. Bu olgu içerisinde kişi, kendisini kahraman yerine koyma, olayları kendi bakış açısıyla inceleme ve hayatıyla özdeşleştirmeyi sever. Kendi hayatında yapamadıkları, yapamayacaklarını tüm olgu ve hayallerini öykülerde vuku bulacak şekilde düşler. Bilinçaltına itilmiş duygular, karakter ve düşüncelerin öyküyle gün yüzüne çıkması söz konusudur. Bu yüzden öykü dinlemeyi seviyor olmak, filmlerin de bir kurgu dâhilde öyküden ibaret olması bizlerin film izlemesi için temel bir gerekçedir. 

Günümüzde artık vakit ve birtakım etkenlerden ötürü film gibi görsel öyküler çok daha fazla cezp edicidir. Psikolojik olarak yaşamın eksik kalan yönünü birey filmlerde bulur ve adeta hayatın tamamlayıcısıdır. Gerçek hayatı oldukça sıradan, klasik tarzda geçen kişiler çoğunlukla aksiyon filmlerini izlemeyi sever ve başrol oyuncularının yerine kendisini koyar. İnsanlık ve toplum için bir şeyler yapmak, insanlığı kurtarmak gibi içsel bir arzu güden bireyler genellikle bilim-kurgu filmlerini izlemeyi tercih eder.

Genellikle bilim-kurgu ve fantastik film severler, psikolojik olarak stres ve karmaşa ortamından zihnen kurtulmayı arzular. Bilinçaltında tüm dert ve sıkıntılara karşı kurtuluş arzusu yatar. Dertlerden geçici de olsa film süresince uzaklaşır.

Dahasıhttps://www.bizimkose.com/12/29/neden-film-izleriz/Trend Aramalar

Neden Film İzleriz?,film izleme, #film, neden film izleriz,Rastgele Arama Sonucu

Aramak istediğiniz sözcüğü yazın!

Sözlük verileri, daha iyi odaklı sonuç elde edebilmesi için mevcut arama altyapısı ve sunucularından farklı alanda işlev göstermektedir. "Ara" düğmesine basarak sözlük alanında arama yapabilirsiniz.

Yükleniyor...


"34.204.183.113" IP adresi üzerinden - tarayıcısıyla sorgulama yapmaktasınız.

Rastgelelik SÖZLÜK || Nakliye BUL

Aşağı Kaydırma İkonu