Mutlu Olmanın 10 Adımı

"10 Basit Alışkanlıkla Daha Mutlu Olun"
Mutlu Olmanın 10 Adımı
Ömür kısa, öylesine yaşanamayacak kadar kısa ve kıymetli. Peki, bizler bu hayatı bilinçli ve kaliteli biçimde mi yaşıyoruz yoksa gelişi güzel, önemsemez biçimde mi? Her insanın hakkıdır güzel yaşamak. Hayatı kaliteli hale getirebilmek ise kişinin ellerindedir. 20 mühim maddede hayatı daha da kaliteli hale getirebilirsiniz. Tümü bedava ve basit…


 

  1. Kahvaltı Alışkanlığı: Sabahları kahvaltı olmazsa olmaz, diyen kendinize. Güne yüksek enerjiyle başlamak gerekiyor. Dolayısıyla güzel, kaliteli ve doğal gıdaların tüketileceği hoş bir kahvaltı alışkanlığı edinmeliyiz.
  2. Uyku Alışkanlığı: Düzensiz uyku uyuyan kişilerde dikkat eksikliği, yorgunluk ve bunama belirtileri görülür. Düzenli uyku uyumamız sağlık, pozitif enerji ve algılarımızın açık olması için önemlidir.
  3. Aşırı Yemekten Sakınma: Mideyi, sindirim sistemini aşırı zorlayacak düzeyde ASLA yemek yememelisiniz. Bütün gün, hatta uyku esnasında ciddi rahatsızlık, kişide ağırlık yapan temel unsur aşırı yemektir. Kararınca yemek yenilmeli, mümkünse sofradan tam doymadan kalkınmalıdır.
  4. Yakınlık İyidir: Her gün vaktin çoğunu toplu taşımada ve trafikte geçirmek kadar acı ve yorucu bir şey olamaz. Bu durum yaşam kalitenizi ciddi anlamda olumsuz etkilemektedir.
  5. Spor ve Egzersiz Alışkanlığı: Fiziksel ve mental olarak kişiyi rahatlatan, hayata kalite katan ve kişiye olumlu enerji kazandıran yegâne alışkanlıkların başında spor ve egzersiz yapma geliyor. Sabır ve iradeyle spor yapılmalı, alışkanlığa dönüştürülmelidir.
  6. Mutlu Hissettirenlerle Olun: Her kişinin kendini mutlu hissettirdiği kişiler vardır. Günün yoğunluğu ve mevcut dertlerden bir nebze olsun uzaklaşmak için sizi mutlu eden kişilerle bolca vakit geçirin.
  7. Üretici Olmayı Huy Edinme: Kimi zaman bir şeyler karalamak, kimi zaman da tasarlamak gerek. Bir şeyler üretmenin hazzı anlatılamaz. Üretmeyi ve yaratıcı olmayı adet edinin.
  8. Müzikle Şenlenmek: Güzel, kaliteli, hoşlandığınız müzikleri dinlemekten çekinmeyin. Ancak içeriğinde ve tonlamasında şiddet, cinsellik ve ahlaki değerlere uymayan nitelikteki her türlü söz ve ezgiden uzak durun. Bunlar sizin olumlu ve iyi düşünmenizi engeller. Aşırı keder ve arabesk tarzı müzikler, isyana teşvik eder ve kişiyi çıkmaza sokar. Çoğunlukla geleneksel, kültürel, klasik müzikleri tercih edin.
  9. İyi Bir Dost: Kimi kanka der, kimi dadaş. Kimi dost, kimi best friend yahut alter… İsimlendirme ne olursa olsun ama gözünüzü arkada bırakmayacak bir dost edinin. O kişinin varlığı size huzur vereceği gibi, sorunlarınızın çözümünde de büyük etki sağlayacaktır.
  10. Kaliteli ve Sağlıklı Gıdalar Tüketme Alışkanlığı: Gün boyu ne yiyeceğinizi düşünürsünüz ama ne yiyeceğinizden ve ne zaman yiyeceğinizden ziyade kaliteli ve sağlıklı neler yiyebileceğinizi düşünmeniz daha önemlidir. Doğal, sağlıklı, hafif ve ev yapımı gıdalara öncelik verin. Ürünlerin kalitesini fiyatından üstün tutun. Sağlık, kişinin hayatındaki bütün unsurları etkileyen bir nimettir. Kıymetini bilmelisiniz.

10 mutluluk alışkanlığı, mutlu olma, 10 mutluluk ilkesi, Mutlu Olmanın 10 Adımı, spor ve egzersiz alışkanlığı, Mutlu Olmanın 10 Adımı, 10 mutluluk ilkesi, mutlu olma, spor ve egzersiz alışkanlığı, 10 mutluluk alışkanlığı,, #Mutlu Olmanın 10 Adımı,

10 Basit Alışkanlıkla Daha Mutlu Olun (pdf)


Veri Dosyası
Okunma: 355 - Beğeni:1 |
02.10.2018 | Takip: 73-8//1538491207 = http://rastgelelik.com/mutlu-olmanin-10-adimi

>> English

English Blog

You can be happy

>> Deutsch

Deutsche Blog

Sie können Froh sein.

Görüşler: 0
avatar
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları