Kaliteli Yaşam

Hakkımızda

Gelişim hayatın her anında bireysel ve toplumsal devam eden bir zorunluluk ve kaçınılmaz durumdur. Kişisel gelişim de bu safhanın daimi ve mecburi en özel olanıdır. Kişisel gelişim, yaşam kalitesini artıran sistem ve tekniklerin bir bütünüdür. Kendisine ait birtakım teknik ve türleri bulunur.

Kişisel gelişimde amaç, hayatın temel unsuru olan mutluluk, sağlık, maddi refah, emniyet, ilişki, iç huzur, ümit, aile bağları ve tüm bu alanlarda iyi düzeye sahip olmaktır. Ayrıca tümünün devamı içerisinde olmaktır.

101 Kaliteli Yaşam İlkesi

 

Herkesin en büyük arzusu kaliteli bir hayatı yaşamaktır ki, hakkımız da. Kaliteli bir hayat sürdürebilmek ise kişinin kendi elindedir. Yaşam tarzımızda yapacağımız bir takım değişiklik, yenilik ve düzeltmeyle yaşam standartlarımızı yükseltmemiz ve kaliteli bir hayat yaşamamız mümkündür.

Mutluluk, huzur, sağlık, sıhhat ve refah hususlarında “Kaliteli Yaşa” prensibince alanında uzman kişilerin görüşleri dikkate alınarak derlenen 101 Kaliteli Yaşam İlkesiyle hayatı anlamlandırmak çok daha kolaydır. Özenle hazırlanmış 101 Kaliteli Yaşam Listesine ara ara bakarak, hayatınıza uyarlamanız, yaşam kalitenizi olumlu etkileyecektir. Adeta kişisel bir ilke, alışkanlıklara edinim etmeniz gereken unsurlardır.

  1. Kahvaltı Yapma Alışkanlığı: Düzenli bir kahvaltı öğünü alışkanlığı edinin.

Sabahları kahvaltıyı ASLA atlamamalı, kahvaltı da ise proteinli, sağlıklı ve bedene enerji verecek gıdaları tüketmelisiniz. Kahvaltınızı erken saatlerde yapmalı, geç saatlere bırakmamalısınız.

  1. Glütensiz Beslenme: Bir hafta boyunca Glüten’i kesin.

Yapılan araştırma, deney ve gözlerler neticesinde işlenmiş tahılların sindirime mani olduğu, sindirim sistemini olumsuz etkilediği kanıtlanmıştır. Kaliteli hayatın Glüteni azaltmanız ve ayda 1 hafta boyunca hiç bir suretle Glütenli gıda tüketmemeye çalışın. Glüten içeren buğday, arpa, ekmek, pasta, çörek, bisküvi vb. gıdalardan uzak durun. Ayrıca Glüten alerjisi diye bir rahatsızlığın olduğunu da unutmayın. Glüten içerek gıdalar kişinin zihinsel ve fiziksel enerjisini düşürmektedir.

  1. Yemek Pişirme: Kendi yemeğinizi kendiniz pişirin.

Yemek kitaplarından veya Bilgisunar (İnternet) sitelerinden faydalanarak terfiler araştırın ve kendi yemeğinizi pişirmeyi öğrenin. Daha hesaplı, sağlıklı bir beslenme huyu edinin. Pişireceğiniz tüm yemeklerde doğal, sağlıklı ve hesaplı olmasına özen gösterin. Kaliteli bir hayata giriş yapmanızda büyük etki sağlayacaktır.

  1. Ajanda Kullanımı: Elle yazabileceğiniz bir ajanda kullanın.

Yapılacaklardan, hatırlanması gerekenlere kadar birçok daimi veya geçici olarak önem arz eden notlar,  konular vardır. Elle not almak zihinsel olarak kalıcılığı daha yüksektir. Bu hususta kullanacağınız bir ajanda tutmalısınız. Yapılacaklar ve tamamlanan işler bu ajandanızda yer almalı, ayrıca önemli telefon numaraları ve bilgiler de ajandanızda bulunmalıdır. Randevu, yapılacak listesi, görevler, notlar vb. diye bölümlendirebilirsiniz.

  1. Bitki Yetiştirme: Bitkilerle dost olun ve kendinize bir bitki yetiştirin.

Bahçeniz olmasa bile camınızın, balkon veya odanızın bir köşesinde çiçek, meyve yahut sebzelerden birine veya birkaçına yer ayırmalısınız. Düzenli olarak özenle bakıp, yetiştireceğiniz bir bitki edinmelisiniz. İçsel dünyanıza katacağı hazzı zamanla hissedeceksiniz.

  1. Yiyecek İsrafını Önleme: Yiyecek israfını önleyin ve atıklarınızı gübreye dönüştürün.

Biyolojik olarak bazı gıdalar toprakta çözülebilmekte ve toprak için gerçekten büyük etki göstermektedir. Atıklarınızı gübreye dönüştürün. Yumuşayan meyveleri meyve suyu haline getirip, tüketebilirsiniz. Yumuşayan sebzeler çorbalarda kullanılır. Çöplerinizi ayırın ve organik gıdaları ayrı bir çöpte toplayarak, gübre olması amacıyla doğada toprağa bırakın.

Dahası: https://kaliteliyasa.com/101-kaliteli-yasam-ilkesi

meditasyon, güzellik, yaşam kalitesi, beslenme, kaliteli yaşam, kişisel gelişim, Sağlıklı Yaşam - Kaliteli Yaşam Beslemesi, kaliteli yaşam, yaşam kalitesi,, Özel RSS Sayfası
Telif: Kaliteli Yaşam Beslemesi (101 Kaliteli Yaşam İlkesi: Kahvaltı yapma, Glütensiz beslenme, Yemek pişirme, Ajanda kullanma,Bitki yetiştirme, Gönüllü olma, Kendine çalışma ve dahası... Yaşam kalitesini artımaya yönelik daha bir düzine ip uçu ve tavsiye.)
RSS URL Adresi: http://www.rastgelelik.com/kaliteliyasam | Feed URL'si: https://kaliteliyasa.com/feed/
avatar
Blog Paylaşım Sayısı: 0
Powered by Rastgelelik.com | Değer: 7/2% | Hata ve İstismar Bildirin | RSS Kur