3 Temel Öğede Nasıl Çalışır


"Hadi Rastgele" mantığıyla konuk ve kullanıcılara rastgele içerik sunmaya odaklı geliştirilmiş Web - Mobil Sitedir. 

Öğe 1: Rastgele sitesini tanıma, kavrama ve bilinmeyenleri öğrenme. 

Rastgelelik sitesi, tamamen rastgele belli bir algoritma mantığıyla konuk ve kullanıcılara içerik gösteren sitedir. Bu içerikler; tekerleme, söz, atasözü, tanım, öykü, fıkra, haber, sözlük gibi metinsel olabildiği gibi kısaca vakit geçirilebilecek oyun, uygulama ve faydalı araçlardan da oluşabilmektedir. Üç ayrı rastgele sistemi vardır: Rastgele İçerik, Rastgele Site-Belge, Random Pub. Her bir rastgele bölümü "Rastgele" düğmesinin yardımıyla kullanılmaktadır. Her tıklamada yeni ve farklı bir içeriği rastgele olarak size sunar. 

Can sıkıntınızı gidermenize, vakit geçirirken bilgilenmenize yardımcı olur. Yeni site, belge, kitap ve özelliği internette keşfetmenize yardımcı olur. "Random Pub" bölümünde yabancı dilde birçok sözcük, cümle, bağlaç ve sözü bulabilirsiniz. Ayrıca her birine dilerseniz sizlerde ücretsiz ve sınırsız biçimde ekleme yapabilirsiniz. Ayrıca rastgele çeviri, dosya, desk, editör gibi daha birçok alanda hizmet ve ürün mevcuttur. 

Öğe 2: Adım adım nasıl çalışır, verilerin nerde nasıl çekilir?

  1. Rastgele anasayfasına girilir. 
  2. 3 bölüm vardır: Rastgele Bilgi, Rastgele Net ve Random Pub. Hangisi kullanılacak ise o bölüme menüden gidilir.
  3. Ekrada otomatik rastgele seçilmiş bir içerik görülecektir. Alt kısmında bulunan Rastgele düğmesine tıklanır. Her tıklamada yeni farklı veri gösterilmektedir. 
  4. Site ve belgeler için ise slider'ın diğerina ok düğmesi ile geçilir. 
Haber, Sözlük ve verilerin önemli kısmı kendi alt yapımızda barınmaktadır. Ancak büyük bir kısmı internetteki diğer ağ ve sitelerden çekilmektedir. 

Öğe 3: Neden Rastgele ve neden kullanılmalı?

Artık günümüzde arama motorları var ki, aradığımız ve öğrenmek istediğimiz her şeyi bize sunmaktadır. Ancak ya aradığımız şeyi bilmiyorsak, ya kendimizi şanslı hissetmek ve tesadüflerle karşılaşmak istiyorsak? Kendi istediklerimizden öte bazı bilinmezleri keşfetmek istiyorsak? İşte bu aşamada Rastgele yardıma koşuyor. 

Ayrıca sadece içerikler değil, arka plandaki görseller de rastgele olarak her tıklamada değişmektedir.


O halde ne duruyorsunuz? Tıkla da şansını dene bir bakalım. 

 
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları