İç Güzellik mi Dış Güzellik mi?

"Kadınlar erkekler için değil, rakipleri olan diğer kadınlar için makyaj yapıyor."

Uzun yıllardan beri milyarlarca insanın sorduğu sorudur; “iç güzellik mi dış güzellik mi?” Adeta yıllardan beri çözülemeyen bir ikilem olmuştur bu soru. Peki önemli olan gerçekte hangisidir, dış güzellik mi yoksa iç güzellik mi? Dış güzelliğin anlaşılması kolay da ya iç güzellik nasıl anlaşılıyor, neyi ifade ediyor?

Birçok kişi, “kadınlar erkekler için değil, rakipleri olan diğer kadınlar için makyaj yapıyor” şeklinde ifade kullanıyor.

İç Güzellik mi Dış Güzellik mi?
İç Güzellik mi Dış Güzellik mi?
Kadınlar erkekler için değil, rakipleri olan diğer kadınlar için makyaj yapıyor.
- Listen English Part - | - Hören Sie Deutsche Teilen -

Bu ne kadar doğru?

Kadınlar arasındaki çekişmeler göz önünde bulundurulursa bir nebze bu söylem doğrudur. Ancak atlanan bir husus vardır ki, her kadın kendini rahat ve öz güveni yerinde hissetmek amacıyla makyaj yapıyor. Yani arzu edilen dış güzellik, her şeyden önce kendisini memnun etmek amacı gütmektedir.

Her insan, erkek – kadın fark etmeksizin güzel görünmek ve diğer insanları etkilemeyi arzular. Çok az kişi dış görünümünü ve beğenilmeyi umursamaz. Tabi ki bunlarda istisnadır.

İç Güzellik Nedir?

Toplumsal ahlak yapısına uygun ahlak anlayışına sahip olmak ve bu hususlarla davranış sergilemek; sadık, olumlu, vicdanlı, kişisel değerlere ve yaşam mücadelesine hakim, özüne bağlı birey olmaktır. İç güzellik kişinin yaşam kalitesini de etkilemektedir. İç güzellik, kişinin yaşadığı ve büyüdüğü çevreyle ilişkilidir. Temel olarak iç güzellik unsurları şunlardır;

  • Namuslu olma,
  • Vicdanlı olma,
  • Annelik duygusuna sahip olma,
  • Sadakat,
  • Kendisine ve başkalarına saygı duyma,
  • Her daim aile yapısına uygun davranma,
  • Saf, temiz duygular besleme,
  • Uyumluluk,
  • Değerlere sahip çıkma.

İç Güzellik mi Dış Güzellik mi Önemli?

Net ve keskin bir yanıt bulmak zordur. Çünkü bireylere göre değişkendik gösteren yanıtlar  söz konusudur. Önemli bir yazarın görüşünce;

“Kime sorsan “önemli olan insanın iç güzelliği,” der ama insan oğlu işte… Dışını beğenmediği birinin içini merak etmez.”

Şeklinde bir açıklama açıklayıcı görünse de, yine kişiyi ikilemde bırakmaktadır. Örnek vermek gerekirse, bir erkek bir bayanı dış güzelliğine göre beğenerek onunla birlikte oldu. Sonra iç güzelliğini uygun görmeyip, ayrıldı. Bu durumda önemli olan hangisi; iç güzellik mi, dış güzellik mi?

Medikal Estetik Ürünleri üreten ilaç firmalarından Allergan, 8 bin kadınla özel bir test yaptı. “Küresel Estetik Trendleri” adlı araştırmaya göre “Önemli Olan İç Güzellik” inanışı söylem ve sözden ileri gitmemektedir.

Dünya kadınları arasında Türk kadınları dış görünüşe, iç güzellikten çok daha fazla önem vermektedir ki, sıralamada birinci sırayı lider olarak götürmektedir. Araştırma, “Güzellik” denilince %78 oranda kadına göre “Dış Güzellik” olarak anlamlandırılmakta. Güzellik denilince aklında “İç Güzellik” olarak kanaat getirenlerin oranı ise %31 civarında. Türkiye’deki kadınların %52’ı dış güzelliği, iç güzellikten daha önemli görüyor.

Türk Kadınları Burnunu Yaptırma Heveslisi

Araştırma, Türk kadınlarının %76’sının temel güzellik endişesi bulduğunu gözler önüne serdi. Dolgun dudaklar, yoğun görünüme sahip olma endişesi Türk kadınında var.

“İdeal güzelliğe sahip olmak için yüzde neyi değiştirmek isterdiniz?” sorusu, Türk kadınlarının %42’sinde “burun”, %31’inde “yanak ve göz” %24’ünde “çene hattı” %23’ünde “dudaklar” ve %14’ünde ise “sadece çene bölgesi” şeklinde yanıt buldu.

Cilt Bakımı Ayda 44 Avro’ya Patlıyor

Yaklaşık olarak her 5 kadından 4’ü yaşlanmaya karşı mücadele veriyor ve bunun için düzenli cilt bakımı yapıyor, yaptırıyor. Cilt bakımı için dünyada en fazla fara harcayan millet Çinliler. Ayda 80 Avroo para harcıyorlar. Onları Güney Kore aylık 60 Euro, 45 Avro ile Tayland takip ediyor. Ayda 44 Avro para harcamasını ise Türk kadını cilt bakımı için yapıyor. Dünyada cilt bakımına en az para harcayanlar ise 16 ülke arasından aylık 17 Avro ile Hollandalılar.

Yaş ilerledikçe harcanan para azalıyor. En çok para 35 – 44 yaş arasında harcanmakta. Türk kadınları cilt bakımı için ortalama üç ürün kullanıyor.

Türkler En Çok Düğünlerde Güzelleşmek İstiyor

Dünya genellinde özellikle önemli ve özel günlerde güzel görünme ihtiyacı gün yüzüne çıkıyor, özellikle doruğa ulaşıyor. Aile toplantıları, düğünler, buluşma ve iş-kariyer görüşmeleri, doğum günü etkinlikleri, evlilik yıl dönümleri vb. günler için özellikle dış görünüme büyük önem veriliyor.


- Rastgele İçerik -


Görüşler: 0
avatar
Konuyla ilgili Bingle: İç Güzellik mi Dış Güzellik mi?
Detaylı incelemek için tıklayın.
Google | Biliver | Vuhuv | DuckDuck | Bul | Swisscows | Turtc | YandexCe
Hören: DEUTSCH | Listen: ENGLISH
Mı-mı Blog bölümünde yer alan İç Güzellik mi Dış Güzellik mi?, 02.10.2018 tarihinde yazılmış olup; 349 kez okunmuş ve 1-5 kez beğenilmiştir.

İlgili bloga ait RSS adresi: "http://www.rastgelelik.com/blog/rss/"
Sayfa adresi: "http://rastgelelik.com/icguzellik-mi-disguzellik-mi"

"İç Güzellik mi Dış Güzellik mi?" Blogunun 0 adet özel görüşü bulunmaktadır. iç güzellik, İç Güzellik mi Dış Güzellik mi?, dış güzellik; İç Güzellik mi Dış Güzellik mi?, #içgüzellik, #dışgüzellik, güzelliğe dair, gibi birçok benzer konuyu bünyesinde barındıran "İç Güzellik mi Dış Güzellik mi?" isimli blog yazısı hakkında herhangi bir yabancı dilde özet bulunmamaktadır. 

İç Güzellik mi Dış Güzellik mi?, Kadınlar erkekler için değil, rakipleri olan diğer kadınlar için makyaj yapıyor.

02.10.2018 | Takip: 72-6//1538490689 = http://rastgelelik.com/icguzellik-mi-disguzellik-mi
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları