Anasayfa » #Altın Fiyatları (Güncel) [ Yeni Ekle ]
01:21
Altın Fiyatları (Güncel)

Altın ayarlarına göre özellikleri şöyledir:

24 Ayar Altın

24 Karat (K) olarak geçen 24 ayar altın, saf altın olarak adlandırılmaktadır.  Gerçekte %99.9 oranında saflığa sahiptir.  İçine başka metal karıştırılmaz. Genellikle piyasada külçe olarak bulunur ve yatırım amaçlı alınır. Saf halde olduğu için yumuşaktır. Kolay şekil değiştirdiği için takı sektöründe tercih edilmez. Renge adını veren altın sarısı rengindedir.

22 Ayar Altın

22 Karat (K) olarak geçen 22 ayar altının içinde yaklaşık olarak %93 oranında saf altın bulunmaktadır. Geri kalan alaşımlar ise gümüş ya da bakırdan oluşur. Eğer içerinde gümüş var ise rengi kırmızıya dönüktür. Gümüş alaşımı var ise gri-sarı renktedir. Taşsız takılarda ve yatırım amacıyla kullanılır.

18 Ayar Altın

18 Karat (K) olarak geçen 18 ayar altının içinde yaklaşık olarak %75 oranında saf altın vardır. Sert yapıdadır. Bu yüzden değerli taşlarla süslenen takılarda tercih edilirler.

14 Ayar Altın

14 Karat (K) olarak geçen 14 ayar altının içinde yaklaşık olarak %53 oranında saf altın vardır.  Takı sektöründe dünyada en yaygın kullanılan ayardır.

9 Ayar Altın

9 Karat (K) olarak geçen 9 ayar altının içinde yaklaşık olarak %33 oranında saf altın bulunur. Karışımın büyük kısmı farklı metallerden oluştuğu için fiyatı düşüktür. Araştır - Daha Fazla Bilgi AlAraştır ve İncele!
Tür-Alan: Rastgele Karışıklık | Rastgelme: 379 | Katkı: jungnet | Etiket: çeyrek altın, güncel altın fiyatları, altın dövizi, altın fiyatları, gram altın, altın kuru, altın kaç para, altın; güncel altın fiyatları Çeyrek altın ne kadar, gram altın ne kadar? Güncel Altın Fiyatları "Altın Fiyatları (Güncel)" | Değer: 0.0/0

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları