Anasayfa » #Faun - Oyneng Yar [ Yeni Ekle ]
10:05
Faun - Oyneng Yar

Sözleri ve Türkçesi...

I'm a Turk.We, Turks can understand every words in this song UYGHUR LANG. - TURKİSH LANG TRANSLATE

Bu bahçede kimler bar (Bu bahçede kimler var)
oyneng yar, oyneng yar (Oynayın yar,oynayın yar)
Erler birlen kizlar bar (Erler ile kızlar var)
oyneng yar, oyneng yar (Oynayın yar,oynayın yar)
Oynaskanga kiz yahse (Oynaşınca kız yahşi)
oyneng yar, oyneng yar (Oynayın yar,oynayın yar)
bizge köre siz yahse (Bize göre siz yahşi)
oyneng yar, oyneng yar (Oynayın yar,oynayın yar)
Etegim semalige, (Eteğim semaya)
oyneng yar, oyneng yar (Oynayın yar,oynayır yar)
Gül gonzalar acilsin (Gül goncalar açılsın)
oyneng yar, oyneng yar (Oynayın yar,oynayın yar)
Hay hay hanim yarimsen (Hay hay hanım yarimsin)
oyneng yar, oyneng yar (Oynayın yar,oynayın yar)
Sen menim sevgen yarimsen (Sen benim seven yarimsin)
oyneng yar, oyneng yar (Oynayın yar,oynayın yar)

I am a Tatar from Tataristan form Russia. This song is one of popular our folk song of Toroks (Turks). In each good time Tatar girls chant this song and of course there is no language difference between us and Uygurs we are blood brothers. Long Live Altai! Ben bi Tatarim aslim Tataristandan bulunuyor bu sharki bizim oralarda cok ama cok unlu her iyi gunde soylerler kizlar bu sarkini sozler oldugu gibi, Uygurlarla zaten hich bir shive sorunumuz yox bizim. Min ber Tatar balasinca bolgem, ushunda ir bizgem oralargea kopte unlu bolen Torok ulusgun irigi bolen. Kop yashe zemanlarge Tatar kizlari shu irgingi ayutarlar. Gaplar eymi bolen. Olgsuz Tatar birlen Uygurlar arasinge ozgelik bolmaydi, bizger kan karintashlariz.

Araştır - Daha Fazla Bilgi AlAraştır ve İncele!
Tür-Alan: Rastgele Film | Rastgelme: 379 | Katkı: jungnet | Etiket: Faun, Faun - Oyneng Yar, Oyna Yar oyna; Faun, Oyneng Yar, turkic song, Faun - Oyneng Yar "Faun - Oyneng Yar" | Değer: 5.0/1

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları