Anasayfa » SSS » Desk Hizmeti

Desk sözcük anlamı ve mantığı nedir?

Desk, İngilizce sözcük olup, Türkçesi "Masa" demektir. Rastgelelik Desk olarak da bu sözcüğü çalışma masası olarak tercih ettik. 

Desk, adeta kişi, kurum, mana, söz, proje veya birbaşka konuya ilişkin oluşturulabilen sayfa - blog mantığında platformdur. Sosyal ağlarda kendinize açtığınız sayfalar gibi düşünülebilir. Ancak biraz daha farklı maksat ve farklı tarza sahiptir. Sürekli paylaşımlar yapabilir, geliştirebilir, tasarımını özgünleştirebilirsiniz. 

HTML, CSS gömebileceğiniz gibi, Script vb. kodlarla entegrasyon yapabilirsiniz. Görsel, video, PDF vb. birçok özelliği desteklemekte olup, geliştirilmesi kolaydır. 

Neden Desk kullanmalıyız, neden Desk'i diğer platformalara karşın tercih etmeliyiz?

Evvela şunu belirtmek gerekiyor ki, diğerlerine karşı tercih etmek zorunda kalacağınız bir platform ASLA değildir. Diğerleri kendince özgün ve farklı gereksinimlere hitap ederken, Desk ise daha farklı ve ilaveten ihtiyaçlarınıza karşılık vermek amaçlı geliştirilmiştir. Bütün platformlarda etkileşi üyelik zorunlu kılar. Desk'te böyle bir zorunluluk bulunmaz. 

Avantaj ve Özellikleri

  1. Ücretsizdir. 
  2. Kısıtlamasızdır.
  3. Geliştirilebilir.
  4. Belge, görsel, müzik vb. yüklemeye izin verir ve birçok formatı destekler.
  5. HTML, Iframe, Script, CSS vb. birçok web programlama dili desteklenmektedir. 
  6. Önizleme özelliği vardır.
  7. SEO Uyumludur ve üye olmayanlara açıktır.
  8. Yorumlara vb. açıktır. 


Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklinize Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları