keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right

 

Rastgele Desk Nedir?

  Rastgele Desk, özgürce oluşturulabilecek ve geliştirilebilecek web sayfa mantığında işleyen platformdur. Kişi, kurum ve kuruluşlara özel oluşturulabileceği gibi; ürün, marka, bilgi, konu, site vb. birçok unsur için oluşturulabilir. Rastgele Desk için "www.rastgelelik.com/deskadi" şeklinde sayfa ismi oluşturabilirsiniz.
"Temasız" özelliği ile kendinize özel tema ve tasarım yapabilir veya standart tema üzerinde düzeltmeler sağlayabilirsiniz. Görsel, video, belge, mp3 vb. yükleyebileceğin gibi, sistem HTML, CSS, SCRIPT gibi birçok web programlama dilini de desteklediği için gelişmiş işlevler oluşturabilirsiniz. Desk'inize özel duyuru, not ve haber ekleyebilir, istediğiniz kadar paylaşım sayfası oluşturabilirsiniz. Vitrinde ister metin, ister görsel veriler yayınlayabilirsiniz. Desk'inize ait sosyal medya hesaplarını, web-blog sayfanızı ve e-postanızı paylaşabilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların da yorum yazmasına müsaade edebilirsiniz.

 

Desk Anlamı ve Açıklaması

  Desk sözcüğü, İngilizcede "Masa, büro, çalışma alanı" gibi anlamlara gelmektedir.
Kişi veya kuruluşun ilgili bir konuda çalışmasını, portfolyö ve eylemlerini, yazı ve detaylarını bulundurduğu online büro, online çalışma masası mantığıyla kullanılmaktadır.Örneklemek gerekirse, X markasının bir Deski aynı zamanda o markanın portfolyösü, çalışma ve tanıtım masası, etkileşim sunan bürosu gibidir.

Neden Desk Oluşturmalıyım?

Her şeyden önce bilinmelidir ki, Rastgele Desk sosyal medya sayfalarından, Web site ve bloglardan biraz daha farklıdır. Paylaşımlar ciddi önem arz etmektedir.SEO - Mobil uyumluluğu sayesinde veri ve içerikleriniz çok çabuk biçimde arama motorlarınca tanınır. Ziyaretçileriniz arama motorlarında da sizi aratarak bilinirliliğinizi yükseltir. Üyelik olmaksızın tüm konuklarınıza ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.

Oluşturacağınız bir desk sayesinde marka veya istediklerinizi rahatça ifade edeblir ve tanıtabilirsiniz. Takipçi, beğeni, üyelik gibi engellere konuklarınız takılmaz. Desk, size bir blog sitesinden, forum platformu veya sosyal medya sayfasından; hatta web sitesinden farklı olguları sunar. Artık kısa ve özlü yazılar rağbet görmektedir. Dolayısıyla kısa bildirimlerle arama motorlarına noktacık şeklinde dev dalgalar yaratabilirsiniz. Kendi tasarımınızla farkındalık ve farklılık oluşturabilirsiniz. Ayrıca; Rastgelelik.com'un dosya,foto, editör,çeviri vb. birçok ürün ve servisini de entegre ederek deskinizi geliştirebilirsiniz.

Rastgelelik Deski

Rastgele Deskler

Senin Desk'in de burada yer alabilir.

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları