Cilde Faydalı 10 Gıda

"Cilde hangi gıdalar iyi gelir?"
Cilde Faydalı 10 Gıda

Cilt sağlığı her kişi için önemlidir. Cildin güzelliği de sağlık ve estetik açısından gereklidir. Cildi güzelleştiren en etkili 10 gıdayı (yiyeceği) sizler için derledik. Bu doğal gıdalarla cilt güzelleştirmek mümkünken binlerce lira ödeyerek alıp, uyguladığınız kozmetik ürünleri bir kenara atın. Daha doğal yolları deneyin. Bu gıdalar, cilde canlılık, ışıltı ve sağlık kazandırmaktadır.  1. Kırmızı Biber: Yalnızca 30 kalori ihtiva etmektedir. Günlük C Vitamini ihtiyacını karşılamak için çiğ ya da pişmiş olarak tüketebileceğiniz bir sebzedir. Kırmızı biber, ciltteki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Cilde parlaklık ve canlılık verir, aynı zamanda aknelere karşı savaşır.
  2. Bitter Çikolata: İçeriğinde bulunan Flavonoidler ve antioksidan maddeler, cilt dostudur. Güneşten kaynaklı cilt hasarlarına karşı koruyucu etkiye sahiptir. Kakao, atar damarların genişletilmesine, cilde giden kan miktarının artırılmasına ve cildin sağlıklı bir hal almasına katkı sağlar.
  3. Somon: Endişe, keder, stres ve depresyonla mücadelede etkili yiyeceklerdendir. Bolca tüketilmelidir. D Vitamini bakımından zengin olup, kalp, kemik ve beyin sağlığı için önemli yere sahiptir. Cilt kırışıklıkları ve akneyle mücadele eden maddeler içerir. Cildin doğal nemlendiricisi ve kırılmaların engelleyicisidi. Saçlar içinde cilt kadar etkili ve faydalıdır.
  4. Hindistan Cevizi Yağı: Doymuş yaş asidi deposudur. Özellik ve içeriğindeki formüllerle akne, virüs ve sivilcelere karşı etkilidir. Cildin kırışıklıklarını ve kuruluğunu giderip, yumuşak ve canlı bir cilt görünümü kazandırır.
  5. Yeşil Çay: Sıcak tüketilmesi kansere karşı korumakta, anti eflamatuar etkisiyle tansiyonu düşürmekte ve gevşetici etki göstermektedir. Strese karşı birebirdir. Cildin güzelleşmesinde ve genç kalmasında etkilidir.
  6. Ispanak: Günlük tüketilmesi gereken demir, folat, klırıfil, magnezyum, A, C ve E Vitamini içeren sebzelerdendir.  Deri sorunlarına birebirdir. Cildin dıştan temizlenmesine yardımcı olur.
  7. Kendir, Kenevir, ayçiçeği, Keten ve Kabak Tohumları: cilde faydalı tohumlardır.  Kırışık ciltlere, akne ve sivilcelere karşı mücadele eden maddeler içerir. Cildin doğal nem dengesini korur ve cildi besler.
  8. Kereviz: İçeriğinde K Vitamini barındırmakta olup, kan basıncını düşürücü ve kan dolaşımını sağlıklı hale getirici etkiye sahiptir. Strese, cilt aknelerine karşı etkili, migren ve kansere karşı koruyucudur. Cilt derisini nemlendirip, korur.
  9. Papaya: Tropikal meyvelerdendir ve 0 kolesterollü gıdalardandır. Sindirim için bir şifadır. Cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korunaklı hale getirir. Akne oluşumuna mani olur.

cilde faydalı 10 gıda, kerevizin cilde faydaları, cilde faydalı gıdalar, Papaya, Cilde hangi gıdalar iyi gelir?, kırmızı biberin cilde faydaları, Cilde Faydalı 10 Gıda, cilde faydalı yiyecekler, cilt güzelliği, cildi güzelleştiren gıdalar, kerevizin cilde faydaları, papaya,, #Cilde Faydalı 10 Gıda,
Okunma: 344 - Beğeni:1 |
04.10.2018 | Takip: 76-8//1538671840 = http://rastgelelik.com/cilde-faydali-10-gida
Görüşler: 0
avatar
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları