Anasayfa » #Kek tarifi (cake recipe) [ Yeni Ekle ]
02:20
Kek tarifi (cake recipe)
Materials: 3 eggs, 2 cups sugar, 1 cup oil/8 tbsp butter (130gr), 1½ cup milk, 4 tbsp cocoa, 2 cups flour, 1 tsp baking powder, 1 tsp vanilla extract /1 package vanilla, Coconut flakes or crushed nuts for garnish. 

Preparation: In a large bowl, beat eggs and sugar, till they become foamy. Then beat in oil or melted margarine, cocoa, milk and vanilla.
Then put aside 1 cup from this mixture to use it later. Mix in flour and baking powder to the remaining mixture.
Preheat the oven to 350F (180 C).Grease the baking tray and pour the cake mixture evenly. Bake for 25-30 minutes. To check whether the cake is ready, insert a toothpick in the center and pull it out, if it comes out clean, your cake is ready.
Slice the cake and pour the mixture (you put aside before) evenly. Let it cool and garnish with coconut flakes or crushed nuts before serving.

Türk Dilinde; Malzemeler: 3 yumurta, 2 su bardağı şeker, 1 su bardağı sıvıyağ/8 yemek kaşığı (130 gr) margarin, 1½ su bardağı süt, 4 yemek kaşığı kakao, 2 su bardağı un, 1 tatlı kaşığı kabartma tozu/ 1 paket kabartma tozu, 1 tatlı kaşığı vanilya ekstrakti/ 1 paket vanilya, Süslemek için hindistan cevizi ya da çekilmiş ceviz/findik/badem. 

Hazırlama: Genis bir kasede yumurta ve sekeri kopuk olusana dek mikser ile cirpin. Sonra sivi yag ya da erimis margarine, sut, kakao ve vanilyayi ilave edip karistirin.
Bu karışımdan 1 su bardağı alıp, daha sonra kekin üzerine dökmek için ayırın. Kalan karışıma un ve kabartma tozunu ilave edin ve güzelce karıştırın. Yağlanan firin tepsisine dökün ve evvelden ısıtılmış180 C (350 F) fırında 25-30 dakika kadar pişirin. Kekin orta kısmına kürdan batırarak, pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer kürdan temiz olarak çıkarsa kekiniz pişmiş demektir.
Fırından çıkardığınız keki dilimleyin ve üzerine evvelden ayırmış olduğunuz karışımı eşit olarak dökün. Soğuduktan sonra üzerini hindistan cevizi ya da ceviz/findik/badem ile süsleyerek servis yapabilirsiniz.


Araştır - Daha Fazla Bilgi AlAraştır ve İncele!
Tür-Alan: Rastgele Karışıklık | Rastgelme: 132 | Katkı: jungnet | Etiket: Cake Recipe, Kek Tarifi, Türk keki tarifi, #Kek, Kek tarifi (cake recipe); Cake Recipe, Kek Tarifi, wet cake, kek yapımı, how can I cook the turkish cake, Cake cooking, Cake Recipe - Kek Tarifi "Kek tarifi (cake recipe)" | Değer: 0.0/0

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları