"Bitcoin" ile ilgili sonuçlar sunuldu. Aranma: 119 - %0/0168 Web'te Ara
Bitcoin, herhangi bir merkez bankası veya resmi bir kuruluş ile ilişiği - ilişkisi bulunmayan elektronik para birimidir. Virgül sonrası 100 milyoncu basamağa kadar birimlere ayrılabilmektedir. Derin ağ (Deepweb)'in çok sık kullanılan para birimidir.
Kurucusu "Satoshi Nakamoto" olan Bitcoin para birimi, 2008 krizi sonrası uçtan uca elektronik ödeme sistemi olarak geliştirildi. Bitcoin ağına giriş yapan işlemlerin takibi olanaksız ve işlemi yapan kişinin belirlenmesi ve bulunması imkansızdır. Bu ağda onaylanan işlemler, zincir yapısından kaynaklı olarak geri döndürülemez ve bu işlemlerin değiştirilmesi mümkün değildir. 

Herhangi bir düzenleme, kontrol durumu olmadığı, böyle bir sisteme tabi tutulmadığı için Bitcoin'in değeri sıfır noktasından binlerce dolara kadar yükselebilmektedir. 

Bitcoin Kullanımının Temel Faydaları (Bitcoin Avantajları)

Farklı riskleri ve tehlike arz eden unsurları bulunsa da birçok avantajı da söz konusudur. Enflasyon ve çökme riski düşüktür. Basit, güvenilir ve iz sürülemez bir yapısı bulunur. Anonim olduğu için avantajlıdır. Para aktarımları geleneksel yöntemlere nazaran çok daha güvenli, hızlı ve ucuzdur. 

Bitcoin Kullanımının Temel Zararları (Bitcoin Dezavantajları)

İz sürülememesi birçok alanda avantaj sağlar ancak dezavantaj oluşturduğu birçok durum da söz konusudur. Ticaretin yasal olmadığı ürün ödemelerinde kullanılması, kara para aklama maksatlı kullanılmasına neden olabilmektedir. Bu teknoloji üzerinde uzmanlaşan, yetişen kişi ve kurum sayısı oldukça düşüktür. Kaybetme ve zarar etme riski yüksektir. Harcama yapılabilecek platform sayısı az ve çoğunlukla derin ağ (deepweb) olarak adlandırılan alanda rağbet görür. 

Misal/Deyiş: Zamanında parayı taşa, toprağa değil de bir Bitcoin'e harcasaydık şimdi milyoner olmuştuk.

İNGİLİZCE <> Uygur Türkçesi
Bitcoin <> بىت تەڭگىسى
İngilizce Sözlükİngilizce
Bitcoin
Almanca SözcükAlmanca
Bitcoin
ᒍ Ḷ⟓৬ - Bakiyye Yapay Dilᒍ Ḷ⟓৬ (Bakiyye Dili)
Б@Ø〟(Bietkulin)

Doğal Dillerde Karşılıklar
بيتكوين (Arapça), بیت کوین (Farsça), பிட்காயின் (Tamilce), 比特币 (Çince)
Türkî Dillerde Karşılıklar
Биткойн (Tatar Türkçesi),
Önerilen Doğru Yazım
Bitkoyin


Ekonomi Terimleri

Toplam Çeviri: 0
avatar

İngilizcesi "Bitcoin", Türkçesi "Bitcoin" olan bu sözcük sayfasına Google'a "Rastgelelik Bitcoin" yazıp aratarak da ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Google'da ara

Benzer Sözcükler

Bitcoin Para Birimi,bitcoin,- B -
Б@Ø〟(Bietkulin), Bitcoin, Bitcoin,
Ekonomi Terimleri

https://www.infosniper.net/ip2country.php?lang=1IP: "3.233.229.90" - /US ile arama yapıyorsunuz.