Anasayfa » #Aşkın Doğuşu [ Yeni Ekle ]
12:25
Aşkın Doğuşu
Yine günlerden bir gün yani 10 ekim çarşamba günü arkadaşlarımla buluşmuştum. Okul çıkışıydı. Berat, Eren ve ben bir cafeye doğru ilerliyorduk. Yanımızda birde Berat'ın arkadaşı Aleyna vardı. Hep beraber bir cafeye gittik. Biraz oturduk. Herkes telefona sarıldı tabi. Ne beklersin bu dönemde bir yere oturursan orada internet varsa kesinlikle herkes telefona sarılır ve o şekilde hareket eder. Tabi benim telefonum bozuktu. Ben bir şey yapamıyordum. Herkes bir şey yapıyor ve konuşmuyorlardı. Aslında konuşuyorlardı. Ama telefon üzerinden durduk yere gülüyorlardı. Çok sinirlendim. Sonra Aleyna'nın arkadaşı geldi. Adı Yarenmiş. Orada tanıştık. Daha doğrusu adımızı öğrendik. Başka bir şey yoktu. Hiç unutmuyorum. O gün sadece o kızın yani Yaren'in saçlarını ve sesini unutmadım. Sonra tabi bir hafta falan hiç görmedim. Sonra öğrendim ki yanımda ki sınıftaymış. Sonra Yaren'den hoşlanmaya başlamıştım. Ama başladığım zamanda arkadaşım Eren'in onu sevdiğini öğrendim. Ne yazık ki ondan vazgeçmek istedim. Ama ondan vazgeçmek kolay olmadı. Vazgeçilecek biri değil o. Sonra Yaren Erene zaman içerisinde yüz vermedi. Daha doğrusu yani iyi davrandı ama Erenin düşündüğü gibi düşünmedi. Eren Yarenden vazgeçtiğini onu sevmediğini söylemişti. O zaman bende onu sevdiğimi söyledim ona. O gün 26.10.2016 günüydü. Günlerden Cumaydı. Ve kar yağıyordu. Ayrıca o gün arkadaşım Ali Nazlıya çıkma teklifi etti. O gün asla unutulmaz. 


Araştır - Daha Fazla Bilgi AlAraştır ve İncele!
Tür-Alan: Rastgele Öykü | Rastgelme: 85 | Katkı: yusufekremtapan | Etiket: eren, Aleyna, aşkın doğuşu, berat, 10 ekim, Yusuf, Yaren; aşk, aşkın doğuşu, aşka dair, Aşkın Doğuşu "Aşkın Doğuşu" | Değer: 0.0/0

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları