Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz...

"Esnetmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz..."

Tüm içeriği kendi altyapımız ve kendi database'imizde öncelikli arayan, eklemli olarak Turtc ve Google verilerinde faydalanan Rastgelelik Arama Motorunu esnetme kararı aldık. %100 Yerli, Milli Arama Motoru iddialarından uzak bir biçimde temel gayemiz bilindik arama motorlarından daha farklı bir tarzda sonuçlar ve arama olanakları sunmaktır. Bu hususta küresel dünya gerçeğinde doğru ve etik bilgi ilkesiyle sonuçlar sunmayı istiyoruz. Gerekirse tüm arama motorları, web site ve database'lerden faydalanacak, sizlere tek bir yerden bilgi sunumunu ve sonuçları gösteriyor olacağız. 
Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz...
Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz...
Esnetmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz...
- Listen English Part - | - Hören Sie Deutsche Teilen -

Google, Yandex, Turtc, Vuhuv, Bing, Yahoo ve hatta İran - İsviçre gibi arama altyapılarıyla da güçlendirilen sonuçlar sunmayı hedefliyoruz. Temel prensibimiz farklı sitelere yönlendirme usulü değil, daha çok arama - sonuç sayfasında sizlerin aradığınızı bulmanızı sağlamaktır. Rastgele alanlardan sizlere doğru ve geçerli bilgiyi sunmaya çalışacağız. Sözlük ve eşanlamlısından, Osmanlıca, İngilizce ve daha birçok dilde çeviriye, birkaç yazım şeklinde yazımına ve ansiklopedik bilgiye kadar detay sunmanın derdindeyiz. Haritada aramanın yanı sıra mekanlarda aramayı, haber ve videolarla esnetmeyi planlıyoruz. 

Temelde bakıldığında ise arama yapılan sözcüğe göre algoritma çalıştıracak ve size arama sonucunda veri gösterimi sağlamaya çalışacağız. Örnek; "Hava Durumu, Döviz, Çeviri, Arama vb." gibi sözcükleri yazdığınızda doğrudan, bir siteye gitmeden - bağlanmadan size veriler gösterilecek, hatta işlem yapmanız sağlanacaktır. Aradığınız film veya videoyu izleyebilme, oyun oynayabilme, haber okuyabilme vb. Bunların yanında elbetteki, ilgili bağlantılara gidebilme ve bilindik arama motoru mantığında site-bağlantı sonuçları gösterme imkanı da sunulacaktır. 

Yinelemekte fayda var diye dşünüyoruz; %100 Milli sermaye, yerli arama motoru gibi kavram ve iddialardan uzağız. Çünkü küreselleşen dünyada bütünsel bir bilgi paylaşmanın derdindeyiz. Ancak milli projelere her zaman öncelik veriyor olacak ve özellikle Turtc, Vuhuv, Biliver, Bul.com.tr ve Çokya gibi arama motoru altyapılarını kullanacağız. Arama motorlarından ziyade birçok film, haber ve video siteleriyle uyarlanmış sonuçlara yer vereceğiz. 
Projemizin temel altyapısı %45 oranında tamam sayılır. Görsel ve şematik değişimlerle tam arama motoru görünümüne bürüneceğiz. Elbete ki, yine site ve sonuç önerme/ekleme özelliği ve dahi kendi sitenize arama motoru ekleyebilme ve Sonuçları sosyal medyada paylaşabilme gibi özellikleri sunacağız. 
Şimdiden katkı ve destekleriniz için teşekkür ederiz. Hadi işimiz Rastgele!

- Rastgele İçerik -


Görüşler: 0
avatar
Konuyla ilgili Bingle: Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz...
Detaylı incelemek için tıklayın.
Google | Biliver | Vuhuv | DuckDuck | Bul | Swisscows | Turtc | YandexCe
Hören: DEUTSCH | Listen: ENGLISH
Eklenti: Görsel 1
Rastgelelik bölümünde yer alan Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz..., 22.01.2018 tarihinde yazılmış olup; 729 kez okunmuş ve 2-4 kez beğenilmiştir.

İlgili bloga ait RSS adresi: "http://www.rastgelelik.com/blog/rss/"
Sayfa adresi: "http://rastgelelik.com/arama-sonuclari-esnetiyoruz"

"Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz..." Blogunun 0 adet özel görüşü bulunmaktadır. blog haberleri, rastgele arama, esnek arama, arama motoru, gelişmiş arama; #arama, arama sonuçları, rastgelelik arama, random search, gibi birçok benzer konuyu bünyesinde barındıran "Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz..." isimli blog yazısı hakkında herhangi bir yabancı dilde özet bulunmamaktadır. 

Arama Motoru ve Sonuçlarını Esnetiyoruz..., Rastgelelik Arama Motorunun daha iyi ve verimli sonuçlarla hizmet vermesi amaçlanmaktadır.


22.01.2018 | Takip: 62-1//1538320118 = http://rastgelelik.com/arama-sonuclari-esnetiyoruz
Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları