Anasayfa » #Age Of Empires [ Yeni Ekle ]
22:17
Age Of Empires
Age of Empires çok bilinen bir oyu değildir. Ama strateji oyunu sevenler duyduğu ve hatta oynadığı bir oyundur. Ben ”Age of Empires’le” ne zaman tanıştım? Ağabeyim (Mevlüt Baki Tapan) sayesinde tanıştım. Daha doğrusu ağabeylerim tarafından tanıştım. (Hakan ağabeyimde) bu oyunu oynardı. Bende onu izlerdim ve öğrenirdim. ”Age of Empires” strateji oyunlarının en iyilerindendir. Bu oyun benim ilk 10 listemde olabilir. ”Age of Empires (AOE)” strateji ve savaş oyunu olduğu kadar akıl yorucu bir oyundur. Bu oyunda bir ülke seçiyorsunuz örneğin; Osmanlı ve bir harita seçiyorsunuz örneğin; Anadolu sonra oyuna başlıyorsunuz. Başladığınızda sadece bir tane ana binanız vardır. Ayrıca askerleriniz de yok sadece işçileriniz var. İşçileri çalıştırıp altın, odun ve et yani besin topladığınız ganimetlerle yeni binalar kurup askerler, toplar ve süvariler oluşturup savaşabilirsiniz. Oyunun tadını çıkarıyorsunuz. Yani oyun bu sistemde oynanıyor. Ayrıca oyunda gemiler, kaleler, kuleler ve surlarda vardır. İsterseniz bunları kurabilirsiniz. Biz her zaman (Ağabeylerimle) ”Osmanlı’yı” seçiyorduk. Çünkü şahi topları ve spahiler (Akıncı) çok güçlüdürler. Tabi donanmada çok güçlü olan ülkeyse İspanya’dır. ”Age of Empires” 26 kasım 1997 de çıkmıştır. Kurucusu”Tony Goodman’dır. People Fün studyosu”tarafından çıkarılmıştır.
Sizde benim gibi hep oyunda kalın.
Allah’a Emanet Olun!..

Araştır - Daha Fazla Bilgi AlAraştır ve İncele!
Tür-Alan: Rastgele Karışıklık | Rastgelme: 106 | Katkı: yusufekremtapan | Etiket: AOE, Age of empires, Age of, age of empires oyunu, Age Of Empires Oyun Yorumu, Age of Empire; Age Of Empires Oyun Yorumu, age of, AOE, Age Of Empires, age of empires oyunu, age of empire, Age Of Empires Oyun Yorumu "Age Of Empires" | Değer: 5.0/1

Rastgelelik Nedir?

Biz, Rastgelelik.com olarak her tür veri, dosya, site, uygulama ve işlemi rastgele sunan, kendi alt yapısında %3 oranında yapay zeka algoritması kullanan platformuz.


Nasıl Çalışırız?

İki farklı mantıkta çalışmaktayız.
1) Rastgele düğmesi vasıtasıyla sizlere her tıklamada rastgele veri sunumu sağlanır.
2) Otomatik belli algoritmaya bağlı olarak rastgele işlem sağlanıp, sizlere rastgele içerik sunumu sağlanır.

Kapsama Alanımız

Temel mantığı rastgele sunum olan sistemimizin kapsama alanı, film ve kitaplar, söz, deyim ve atasözleri, öykü, fıkra ve şiirler, kelime ve çeviriler, oyun, uygulama ve programlar, belge, site, blog, sayfa, kişi ve markalardır. Haberlerden görsel arşivlere, yemek tarifinden, rüya tabirine ve daha tanımlanamayan, bilinmeyen nice verileri barındırmaktadır.

Rastgelelik Nedir?

Bir kuram; öncesi ve sonrası belirsizliğin ve tekrarın olmadığı bir olgu. Eşit şartlarda bir olgunun seçimsiz ve mantık yürütülmeden oluşması, olarak açıklanabilir. >> Devamı <<

Rastgelelik

Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve hatta Doğa Bilimlerinde büyük öneme sahip bir kuramdır. Evvela Rastgelelik veya Rasgelelik Kuramı diye adlandırılan kuramın ne olduğuna ve özelliklerine ilişkin düzinelerce kaynak, kitap ve makale bulmam mümkündür.Rastgelelik Tanımının herkesçe kabul gördüğü bir tanım bulunmuyor. Genellemeye göre karmaşa, tahmin edilemeyen durum olarak belirtilir. Aristo'ya göre mantıksal bir tahmini bulunmayan durumdur. Aristo'nun tanımı karma görünse de örnekleme ile anlaşılması mümkündür. 
Bir merkebin (Eşek) her iki sağ-sol tarafına da eşit mesafede eşit miktarda ve eşit özelliklerde ot bırakılır. Eşek, bu otlar arasında hangisini yiyeceğine karar vermesi, seçiminin olması rastgeledir. Herhangi bir mantık veya gerekçe bulunmaz. Bu seçimin olma durumuna rastgelelik denilir.

Bize Göre Rastgelelik Ne İfade Eder? 

İçerik ve verilerin rastgele gösterildiği platformumuzda bize göre rastgelelik ise yine bir düzen içermektedir. İçerik, bu içerikte düzen ve mantık olmasa bir rastgelelik oluşmaz. Bir nevi merkep gibi seçimsiz ve mantıksızca veri gösterimi sunmayı ilke edindiğimiz için, Rastgelelik kuramı da bize göre Aristo'nun tanımı gibidir.

Rastgelelik.com Nedir?

Söz, atasözü, deyim, kelime, oyun, film, program, dosya, sayfa, kişi, öykü, fıkra ve dahasını rastgele gösterime sunan, ilaveten bünyesinde çeviri ve sözcük hizmeti sağlayan, aynı zamanda kendi arama motorunuzu, kendi RSS sayfanızı, kendi mobil -web uygulama platformunuzu kurmanıza yardımcı olan özel platform sitesidir.

Açığız

Her türlü görüş, şikayet, öneri ve sorularınıza açığız. Bize 7/24 iletimde bulunabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
Rastgelelik.com -

Rastgelelik Logosu
İçerik Ekle | Dosya Yükle | Site Ekle
Bizi Takip Edin
Giriş Yapın

Aklınıza Takılan Soru mu Var?Uygulamalarımız

Android Mobil UygulamasıAndroid Uygulamaları
Windows Mobil UygulamasıWindows Uygulamaları
Web UygulamasıWeb Uygulamaları